23.10.2019 | Svátek má Teodor, Theodor


SPOLEČNOST: Napadení poslance Dolejše

28.4.2006

Jako osmnáctiletý mladík jsem dne 13.května 1971 v podvečer vstoupil do přerovské restaurace známé pod názvem Komuna, a to za účelem koupě dvou kofol. Měl jsem na tu dobu delší vlasy a tričko s anglickým nápisem beatové skupiny Led Zeppelin. Já jsem si bohužel neuvědomil, že v ten den komunisté oslavovali v této restauraci a v přilehlém společenském sále 50 let založení KSČ.

Ihned po vstupu do výčepu mne obklíčili ometálovaní a podnapilí soudruzi - předsedové stranických organizací KSČ, LM, SČSP a za přítomnosti představitelů velitelů vojsk SSSR z posádky Libavá mne začali vulgárně napadat, strhli mi tričko, poté mi začali rvát vlasy, kopat a nakonec mne dosmýkali na WC, kde mi strčili hlavu do záchodové mísy. Já jsem se pokoušel bránit, ale přesila urostlých soudruhů byla značná, a tak mi rozbili hlavu o tu mísu a i mísa byla nakonec rozbitá a potřísněná mojí krví.

Když jsem viděl v televizi zraněný obličej poslance za KSČM Jiřího Dolejše, vzpomněl jsem si na své prožité trauma, které v podstatě bylo jakýmsi stimulem k mému následnému protikomunistickému odboji. Já jsem stejně jako poslanec Dolejš po útoku vyznamenaných komunistů neviděl na oko a měl jsem celou řadu krvácejících zranění. Bohužel výsledek byl ten, že jsem byl při následném výslechu komunistickou StB nejprve obviněn z pokusu narušit slavnostní schůzi KSČ a nakonec jsem byl Okresním soudem v Přerově odsouzen za to, že jsem vyprovokoval hádku s účastníky slavnostní schůze KSČ.

Měl jsem tehdy jednu polehčující okolnost, a to, že u soudu jsem už neměl dlouhé vlasy. Ty vlasy mi totiž soudruzi vyrvali. Představitelé komunistického bezpečnostního aparátu StB tenkrát při mém výslechu nebrali ohled na to, zda jsem zraněn a jaké mohu mít následky. Pro ně bylo podstatné, zda jsem svým jednáním neznevážil vedoucí úlohu KSČ ve společnosti.

Útok na poslance KSČM Jiřího Dolejše je nutno zajisté odsoudit. Já jen, že soudruh Dolejš má oproti mně jednu velkou výhodu, a to, že ho nikdo nebude tak jako mne soudit za dlouhé vlasy. Možná kdyby si prošel tím, co já, tak by dnes neseděl v řadách strany, která napáchala tolik zla.

Přerov 26.dubna 2006SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.