25.6.2022 | Svátek má Ivan


PRÁVO: Vypouštění bublinek

30.11.2006

Reklamy s bublinkami telefonické společnosti O2 jsou impozantní. Ovšem ne vždy je šedivá skutečnost v souladu s blyštivou reklamou.

Zrušil jsem inkasní platby za pevnou linku způsobem, který dosud vyhovoval všem mým dodavatelům služeb a energií, totiž zrušil jsem (po internetu) možnost inkasa ve své bance. Jakmile běžný dodavatel (něco jako běžný prací prášek) zjistí, že nelze provést inkaso, odesílá zákazníkovi fakturu.

O2 na to jde jinak – vlastními prostředky. Protože poskytuje telefonické služby, nepošle zákazníkovi fakturu, nýbrž upomíná jej po telefonu. Nikoli však prostřednictvím operátora, nýbrž přímo automatem.

V sobotu večer byla naše pětaosmdesátiletá babička sama doma. Když jsme se vrátili, našli jsme ji bledou a s uplakanýma očima. Prý jí nějaký sprosťák vyhrožoval do telefonu kvůli mým dluhům, a jestli je jí to zapotřebí. A nenechal si prý nic vysvětlit. To víte, automat (ale to babička netušila).

Ani ho nezajímalo, jestli promlouvá k majiteli telefonu, babičce nebo předškolnímu dítěti. A ochotně sděloval něco, co se běžně označuje jako citlivé informace, bankovní tajemství apod. Co přesně automat říkal, nevím. Naší babičce to stačilo k tomu, abych byl v jejích očích sprostý dlužník ve spárech mafie. A usedavě se rozplakala.

Tak takhle se baví O2 o víkendových večerech. Některé bublinky bych na jejich místě raději nevypouštěl.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!