22.10.2020 | Svátek má Sabina


PRÁVO: Vypouštění bublinek

30.11.2006

Reklamy s bublinkami telefonické společnosti O2 jsou impozantní. Ovšem ne vždy je šedivá skutečnost v souladu s blyštivou reklamou.

Zrušil jsem inkasní platby za pevnou linku způsobem, který dosud vyhovoval všem mým dodavatelům služeb a energií, totiž zrušil jsem (po internetu) možnost inkasa ve své bance. Jakmile běžný dodavatel (něco jako běžný prací prášek) zjistí, že nelze provést inkaso, odesílá zákazníkovi fakturu.

O2 na to jde jinak – vlastními prostředky. Protože poskytuje telefonické služby, nepošle zákazníkovi fakturu, nýbrž upomíná jej po telefonu. Nikoli však prostřednictvím operátora, nýbrž přímo automatem.

V sobotu večer byla naše pětaosmdesátiletá babička sama doma. Když jsme se vrátili, našli jsme ji bledou a s uplakanýma očima. Prý jí nějaký sprosťák vyhrožoval do telefonu kvůli mým dluhům, a jestli je jí to zapotřebí. A nenechal si prý nic vysvětlit. To víte, automat (ale to babička netušila).

Ani ho nezajímalo, jestli promlouvá k majiteli telefonu, babičce nebo předškolnímu dítěti. A ochotně sděloval něco, co se běžně označuje jako citlivé informace, bankovní tajemství apod. Co přesně automat říkal, nevím. Naší babičce to stačilo k tomu, abych byl v jejích očích sprostý dlužník ve spárech mafie. A usedavě se rozplakala.

Tak takhle se baví O2 o víkendových večerech. Některé bublinky bych na jejich místě raději nevypouštěl.Testujeme s Pampers: Vyzkoušejte dětské čisticí ubrousky s kokosovým olejem!
Testujeme s Pampers: Vyzkoušejte dětské čisticí ubrousky s kokosovým olejem!

99 % přírodních ingrediencí a 1 % šetrných složek pro ochranu pokožky. To jsou dětské čisticí ubrousky Pampers® Coconut Pure™, které můžete...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.