Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

RUSKO: Jedna splasklá bublina

diskuse (238)

Bublina splaskla, výrok: „Sibiř je příliš velké území, než aby mohlo patřit jednomu státu“ bývalá americká ministryně zahraničních věcí nikdy neřekla. Nejspíš se jednalo o pomatenou mysl a halucinace generála Rogozina.

Jeho pak evidentně zneužila kremelská propaganda, která je původcem této slabomyslnosti. Stoupencům Putina se nedá věřit ani nos mezi očima. Upřímně řečeno, považoval jsem za nemožné, že by vzdělaná americká politička českého průvodu pronesla něco tak mimořádně hloupého.

Začal jsem tedy pátrat po původu této podlé pomluvy Madeleine Albrightové. Narazil jsem přitom na zajímavý článek ruského publicisty Olega Kašina na webu Svobodnaja pressa (Svobodné noviny) svpressa.ru. A ten tuto záhadu v článku Hlasy v jejich hlavách vysvětlil. Celá tato pomluva vznikla v podle něj v roce 2006, kdy vládní noviny Rossijskaja gazeta zveřejnily rozhovor s generálem Federální služby ochrany (FSO) ve výslužbě Borisem Ratnikovem o okultních a parapsychologických aktivitách ruských tajných služeb. Ten v něm zmínil loni zemřelého generála Rogozina, který prý vyvolával duchy zemřelých, pronikal do podvědomí živých z fotografie a také skládal horoskopy pro Borise Jelcina. Paráda! A dotyčný veterán, uvedl, že Rogozin měl mimořádné hypnotické a spiritistické schopnosti, pronikl do podvědomí Madeleine Albrightové a našel tam její úvahy o Sibiři a Dálném východě, které by měly být Rusku odebrány. Takže tak. Je to spíše případ pro psychiatra, možné vysvětlení spočívá také v tom, že pan generál vypil větší množství vodky a pak měl vidiny. Našli se ovšem i jedinci, kteří tomuto kolosálnímu nesmyslu uvěřili. Později se pak na Rogozinovo zjištění odvolával dokonce i tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev v rozhovoru pro deník Kommersant.

Tuto hloupost vyvrací i novinář Jefim Fištejn v článku na webu reflex.cz, který rovněž odkazuje na Patruševa a přidává další možný zdroj pomluvy. Podle něj za zjištěním ruské lži stojí přední ruská novinářka Julie Latyninová. Ta první zmínku nalezla už v roce 2005 na internetové stránce forum.germany.ru, později se změněným názvem. Tehdy jakási Nataly 1001 zakomponovala do svého blogu skandální sdělení: „Svého času zaznělo prohlášení bývalé ministryně zahraničí Spojených států pí. Albrightové: „O žádné světové spravedlnosti nemůže být řeč, dokud území jako Sibiř patří jen jedné zemi.“ Blogerka Nataly 1001 přitom vykazuje veškeré typické znaky kremelského trolla. V diskusi pod tímto výrokem pak zazněla obrovská nenávist vůči Americe, aniž by Nataly 1001 uvedla konkrétní zdroj svého tvrzení. Inu, jak typické pro putinovskou propagandu. Fištejn se také odvolává na Ratnikova, který ve zmíněném rozhovoru rovněž prohlásil. „V myšlenkách madame Albrightové jsme odhalili patologickou nenávist ke Slovanům.“ Inu, případ pro docenta Chocholouška.

Takže víra v okultismus, paranormální jevy a další nesmysly kombinované s protizápadní propagandou stojí za touto lží. Tak mne napadá, v okultismu, magii a ezoterických bludech se vyžívali i druhý muž Třetí říše Heinrich Himmler a nacisté. Další důkaz toho, že putinovci a vyznavači hákového kříže mají k sobě dost blízko.

Oleg Kašin pak upozorňuje na fakt, že podobných vymyšlených citátů známých osobností koluje v Rusku hodně. Společné pak mají to, že jejich originály neexistují v původním jazyce. K ním patří „Dullesova doktrína“, citát Winstona Churchilla o tom, že Rusko za Stalina začínalo s dřevěnými pluhy a končilo atomovými bombami, jsou tam údajná slova Thatcherové, že by bylo hezké snížit počet obyvatel Ruska třikrát – a je tam i citát Albrightové o Sibiři a Dálném východě, které Rusku právem nepatří.

Z uvedených zjištění vyplývá, že pomluvy paní Albrightové a dalších pocházejí z dílny ruské propagandy. Věřit jim mohou jen lidé rozumu mdlého.

Zdroje:

Hlasy v jejich hlavách (svpressa.ru)

JEFIM FIŠTEJN: Jak se vyrábí v Rusku lež, zde jsou jasné důkazy | Reflex.cz

Madeleine Albrightová citát: „Sibiř je příliš velké území, než aby mohlo patřit jednomu státu.“ (citaty.net)

https://www.idnes.cz/xman/profily/adolf-hitler-okultismus-vestby-heinrich-himmler.A210804_135944_zajimavosti_frum

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Michael Pánek
19. 7. 2024

Zástupci opozice navrhli, aby slovenský parlament přijal usnesení odsuzující raketový útok na...

Lubomír Stejskal
19. 7. 2024

Ono je to totiž s dnešním Tureckem, potažmo s Erdoganem, podstatně složitější. Jistěže každý...

Martin Mařák
19. 7. 2024

Ani bych se nedivil, kdyby prezident Macron nakonec pověřil sestavením vlády nějakého relativně...

Vratislav Hlubuček
19. 7. 2024

Se znepokojením pozoruji rozvírání Overtonova okna v Ukrajinském konfliktu. Podpora napadené...

Aston Ondřej Neff
16. 7. 2024

Je až pozoruhodné, jak malou pozornost vyvolalo v našich médiích oznámení Roberta Fica z minulého...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Aston Ondřej Neff
17. 7. 2024

Nedávná změna vzezření Psa se chystala delší dobu. Do zákulisí nevidím, jen mohu usuzovat, že s...

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Lidovky.cz, ČTK
19. 7. 2024

Petr Rada bude moci být na lavičce Dukly Praha v sobotním utkání úvodního kola prvoligové sezony...

ČTK, Lidovky.cz
19. 7. 2024

Na luxusním bulváru Champs-Élysées v Paříži byl ve čtvrtek při útoku nožem zraněn policista....

Stanislav Kučera
19. 7. 2024

Jde o ohromující čísla. 16 milionů fandů na místě, čtyři miliardy diváků u televize. Slavnostnímu...

Jindřich Göth
19. 7. 2024

V 94 letech zemřel americký komediální herec Bob Newhart. Českým divákům byl známý především jako...

Lidovky.cz, ČTK
19. 7. 2024

Jeden člověk přišel o život a čtyři další utrpěli zranění v noci na dnešek při silné explozi v...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz