Sobota 14. června 2025, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

MÉDIA: Omyl Billa Gatese a malé strany

Dušica Zimová
diskuse (20)
Je vidět, že IT magnát nezná českou mentalitu. Jinak by nespoléhal na to, že když bude našince „otravovat“ neustálým připomínáním, že pracují s nelegálním softwarem, docílí kýženého obrácení hříšníků k originálu. Na podobná otravování jsou tady všichni zvyklí a nikdo si z nich nic nedělá. Jsou tu výstředníci, kteří otravují ohledně dodržování zákonů, pravidel hospodářské soutěže, silničního provozu, slušného chování. Apely na morálku politiků či fotbalových bossů jsou už dokonce trochu mimo, protože spojení morálka a politika či fotbal, začíná být klasickým protimluvem. Teď, když pan premiér rozverně označil korupčníky za šibaly – jako by dal hříšníkům ze své partaje jen takový lehký záhlavec – vypadá to, že causy okolo biolihu, mýtného či Těšína jsou v podstatě také takovým otravováním.

Kdo by se tedy zabýval otravováním malých stran, které – nemajíce peněz stran parlamentních – dožadují se pochopitelně prostoru ve veřejnoprávní televizi. Neboť – kdo není v televizi… Česká televize však dává prostor pouze velkým stranám, ačkoli jejich rétoriku znají občané jak své boty. Jediné, na co se mohou diváci těšit - protože nového se nedočkají – je to, že se politici pohádají jako koně a pro moderátora vběhnou ramenatí muži v bílém. Zástupci malých stran mohou sedět pouze v davu a zapojovat se do diskuse odtud, čímž jsou už samozřejmě pasováni do role Pepků Vyskočů. Prakticky totéž se odehrává v tisku. Celou tu rozpustilou kratochvíli diváků a čtenářů narušuje jediná mimoparlamentí strana, našimi médii už povznesená do parlamentních křesel. Pod zeleným nátěrem se jí radostně červenají líčka a kdo zelená, to jsou ti občané, kteří nejsou za zelena utržení a vědí.

Postoj médií před volbami k malým stranám není nic nového. Opakuje se to před každými volbami, pokaždé malé strany protestují. „Otravují“ jako Bill Gates – a je jim to houby platné. Uvidíme, jak se s českými poměry popere pan Microsoft.

Malým stranám by mohl pomoci – zní to možná paradoxně - většinový volební systém. Propagovat jen jednu stranu nebo dokonce někomu nadržovat – to už by si snad novináři opravdu nedovolili! Nebo…… že bych měla s Billem Gatesem společnou alespoň tu naivitu?

20.3.2006

Tisková mluvčí NEZ

Jan Kovanic
14. 6. 2025

Kdo chodí spát s raketami, nesmí se divit, když se ráno neprobudí.

Gita Zbavitelová
14. 6. 2025

Izrael v noci na pátek podnikl dlouho očekávaný útok.

Aston Ondřej Neff
14. 6. 2025

Izrael udeřil, protože jeho zájmy jsou ohroženy.

Jan Bartoň
14. 6. 2025

Izrael zasáhl cíle, které souvisí s výrobou jaderné zbraně.

jhr Jan Hron, ČTK
14. 6. 2025

Neznámý pachatel střílel v americkém státě Minnesota po členovi místního Senátu Johnu Hoffmanovi....

dtt Ditta Stein
14. 6. 2025

Ruský exprezident Dmitrij Medveděv byl začátkem roku 2022 v politickém důchodu, ruská invaze na...

elsy Eliška Sýkorová
14. 6. 2025

Obloha nad Spojenými státy by se v blízké budoucnosti mohla otevřít pro rychlejší leteckou dopravu....

Lidovky.cz, ČTK
14. 6. 2025

Ruský prezident Vladimir Putin dnes měl zhruba padesátiminutový telefonický hovor s americkým...

malu Lucie Macháčová
14. 6. 2025

V létě jim bude čtyřicet. Ale ještě předtím si to Karlos Vémola a Attila Végh rozdají na fotbalovém...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz