1.2.2023 | Svátek má Hynek


MÉDIA: Jezte rajčata a vítejte imigranty

26.6.2021

Jak dopadnou volby, nikdo neví. Co je ale nejvíc ovlivní, je jasné. Bude to koronavirus. Protože v tom, zda v době voleb bude u nás řádit koronavirus indický, jihoafrický, český anebo jiný a jak bude řádit či neřádit, propagandisté, mediální mágové a další nevědí, tak chtějí „předvařit“ voliče na dalších tématech. Ekonomická krize se nekoná, na výkřiky proti Babišovi z Brusele a od Pirátostánu a do marnosti se propadajícího spolku tzv. demokratické opozice všichni dlabou bude, zdá se, dalším nosným tématem imigrace. V otázce imigrace u nás a v Evropě vůbec lžou, jak se říká, „ani poledne nedržej“.

Takže nějak se nám minulý týden urodilo v Lidovkách tištěných i „.cz“ hafo článků na téma „zaostalí Češi a blaho imigrace“ (míněno muslimské a africké) Na Lidovkách.cz vyšel úderný článek – rozhovor paní redaktorky Ivety Křížové s Robertem Stojanovem z Mendelovy univerzity v Brně: „Migrace se stává součástí kampaně, Babišův ‚nahnědlý‘ příspěvek je toho důkazem, říká populační geograf“.

V tištěné podobě LN se skví na titulní stránce nápis: „Téma migrace ožívá. - I kvůli volbám“. V něm má novinářská oblíbenkyně Kateřina Surmanová za spolupráce již jmenované I. Křížové mele totéž na téma migrace z pozice osvícené pokrokářky (zde).

Paní Surmanová mne svými články přenáší do dob mého mládí. Kdy jsem pravidelně četl Rudé právo (fasovali jsme ho ve fabrice). Ta stejná hluboká přesvědčivost o autorčině světovém pokrokovém názoru! To kouzlení s fakty, které jsou stavěny na hlavu či podávány v ideologicky správné podobě! Ta schopnost popřít své vlastní myšlenky v jednom článku, a to dokonce několikrát!

Paní Iveta Křížová pak ve stejném čísle LN uveřejňuje veliký článek s názvem „S migrací jsem uvázli v zákopech“. Zřejmá „odbornice“ na emigraci (tři články v LN za jeden den na jedno téma!) zpovídá již na webu Lidovky.cz zpovídaného populační geografa (dodnes jsem netušil, že něco takového existuje …) Roberta Stojanova (podle jména zřejmě s bulharskými či jinými balkánskými kořeny), který praví, že se Češi změní „jedině změnou veřejného diskurzu, étosu o migraci“. Proč pořád musíme mít nějakou nenávist?“

Pan Stojanov je dle Googlu vystudovaný environmentalista se stáží na americké fanaticky levicové Brown University, kde studoval vědu se zaměřením na Climate Change Impacts. V současnosti pracuje v oddělení výzkumu adaptačních strategií v rámci Centra výzkumu globální změny Akademie věd ČR. O čem to pan Stojanov mluví?

Oproti panu Stojanovovi „obyčejní lidé“ vědí, že o imigraci k nám a do Evropy se u nás vášnivě diskutuje již od roku 1991. A to ze všech možných úhlů. A přesně tak, jak demokracie požaduje. Neboť Étos nebo ethos (řec. εθος, zvyk, obyčej, nebo, mrav) znamená ideální celek principů, jimiž se lidé ve společnosti mají řídit ve svém svobodném a odpovědném jednání. A předstírat, že étos existuje bez střetávání názorů, znamená jen starou bolševickou poučku dnes vykřikovanou pokrokáři (a Pirátostánem), že existuje jen „jediný správný názor“.

O jaké nenávisti u Čechů pan Stojanov mluví? Ke komu? Proč zrovna on se svým jménem?! Celý život žiji v těsném kontaktu s Bulhary a bulharskou a obecně balkánskou komunitou v Čechách. Ale žádnou obecnou nenávist jsem nikde neviděl. Když jsem byl mlád a existovali všude kolem měst „Bulhaři“, zahradníci, běžně se říkalo: „dře jako Bulhar“. Jistě, nic není ideální, blbečci existují všude. Ale to, co člověk zažije jako Středoevropan ve Španělsku, Francii a jiných státech, to se u nás nevyskytuje ani náhodou.

To číslo LN bylo vůbec prošpikované články na téma blbec a zločinec Babiš a blbí Češi. Martin Zvěřina v sloupku „Strašení nás baví“ tvrdí, že „migrace nás stejně dožene“, a žádá diskuzi na toto téma. Pan Zvěřina si asi nějak nevšiml, že Česko je od roku 1991 plné imigrantů. A diskuzí kolem nich také. Což je možné vysvětlit jedině tak, že by on sám posledních dvacet let nevylezl z redakce a oblíbených kaváren pražských „intelektuálů“. Anebo, páč by to bylo politicky nekorektní, a nemohl přiznat skutečnost, že „není imigrant jako imigrant“. V tom je totiž ten zásadní problém.

Imigranti vítaní či tolerovaní se skládají z osob příchozích nejprve ze států bývalé Jugoslávie, pak ze Slovenska, následně z Ukrajiny, Vietnamu, Bulharska, Moldávie, Polska, Ruska atd. a, světe div se, také ze západní Evropy a Latinské Ameriky. Lidé hlasují nohama a kašlou na intelektuální blouznění a „správné názory“. Lidé odchází z nefunkčních nebo chudých a nedemokratických států a jdou tam, kde je práce, svoboda a demokracie. Takže k nám. I když naše demokracie, jako žádná nikde jinde na světě, není dokonalá.

V současnosti jich k nám přišlo, k původním 10 milionům obyvatel ČR (tedy nikoli jen Čechů! jak kdekdo žvaní), docela dost. Podle zprávy MV byl v 1. čtvrtletí 2021 počet cizinců dlouhodobě či trvale pobývajících v ČR celkem 656 301 osob (viz).

Navíc zde pracuje a žije trvale/ přechodně, třeba na polská víza, okolo 300 až 400 000 tisíc pololegálních imigrantů a „smluvních pracovníků“ a OSVČ z Asie (Vietnam, Čína, Thajsko) a východoevropských států a další, třeba z Indonésie a Mongolska, přibývají.

Nevítaní hosté v ČR jsou zásadně muslimové a Afričané. Vykládat, že právě je potřebujeme, že jsou naší nevyhnutelnou budoucností a že jsme burani, když to nechápeme, ukazuje buď na nízké IQ pisatele, anebo na autocenzuru. Tedy záměrné lhaní. Předpokládám spíše to druhé. Podřízení se strachu a současné ideologii, jak to známe u mladých „soudružek“ z padesátých let a „prověřených novinářů“ z dob normalizace. Viz kniha slavná francouzská kniha: „Podvolení“ od Michela Houellebecqa.

Neuvěřitelný výkon v těch samých LN pak podal známý komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček. Do článku „Žádné stromy nerostou do nebe“, popisujícího pokusy politiků svrhávat české presidenty, náhle vstoupí větou o tom, že je „mezinárodní pověst ČR nalomena“, údajně “…nesolidaritou s EU, ochotou lačně od ní brát a pokud možno jen málo vracet, odporem jen k pouhé ideji přijetí migrantů, s tímto šosáckým přístupem“.

Takovéto myšlení a hlásání podobných nepravd autorem je ovšem přesnou ukázku toho, co profesor Přibáň v knize „Hledání odpovědnosti“ (K.Hvížďala, J.Přibáň, nakl. Karolinum 2021) cituje z díla dánského filosofa Kierkegaarda:

„Chtít, aby dobro zvítězilo na zemi tady a teď, může jen naiva anebo fanatik. Ovšem odmítnout dobro, protože nevítězí, může jen hlupák a absolutní cynik.“

Pan Nováček a předchozí autoři mediální předvolební masáže ve prospěch „dobra“ blouzní o „ideji přijetí imigrantů “ a vůbec neví, jak to vlastně u nás funguje.

Stěžují si v LN, že prý jsme ztratili důvěru Evropy. Ale nepřiznají, jak to je a koho pasují do té správné Evropy. Jedním z důvodů pohledu na Českou republiku je to, že česky nikdo ve světě moc neumí. A tak západní média a přes ně jejich konzumenti čerpají od nás a z našeho tisku. Kde se to hemží nesmyly o nenávisti k cizincům a o české xenofobii. Levicoví aktivisté již léta posílají svá „hlášení“ do orgánů EU a různým „nevládním“ organizacím i jinam do světa, piráti v EU z toho mají doslova kšeft. Takže je jasné, že když mluvíte s běžnými cizinci, žádný z nich netuší, že se k nám za poslední dekádu přistěhovalo natrvalo více než půl milionu cizinců, že další cca půl milion zde pracuje a žije. V Praze žije a pracuje 12 až 15 % imigrantů z celkového počtu obyvatel a jsou okresy, kde je tomu podobně (Mladoboleslavsko, Plzeňsko atd).

Když s cizinci v zahraničí mluvím, často mi nevěří. Vždyť to o vás psaly noviny a říkali v televizi, kontrují. Zmatení z levičácké propagandy, pocházející často od nás samotných, vykládají nesmysly. A ti, kteří nás pomlouvají a žijí z toho finančně i politicky, pak vykřikují: Sám Veliký Pokrokový Západ to o nás říká, tak to musí být pravda! Neboť oni jsou ti Rozvinutí a Nám Nadřazení.

Je to podobné, jako když „pokrokoví“ intelektuálové a novináři hlásají do světa heslo, že jsme národ neznabohů. A když sem za mnou přijedou Španělé, Francouzi nebo takzvaní Latinoamericanos ze Střední a Jižní Ameriky, či lidé třeba z Balkánu, nevěřícně kulí oči. Jak to, že je u vás tolik kostelů, chrámů a dalších církevních staveb? A jak to, že jsou ve velké většině dobře udržované? Když se všude píše, že jste největší evropští neznabozi a že u vás komunisti zničili všechny kostely?

Souhlasím s myšlenkami Libušky Šafránkové, že u nás jsou lidé ve skutečnosti věřící, ale nemají moc rádi církevní organizace. A povinné jásání o jediné pravdě. Klasický český postoj je, jak pravil český klasik. „Já jsem takový neznaboh, až se bojím, že mne za to Pán Bůh potrestá!“

Tohle pomlouvání vlastního národa nedělají naši obyčejní lidé. To je výsledek médii a „pokrokovými“ intelektuály (dnes „woke“) prosazované a šířené oikofobie. Tu znají psychiatři jako duševní stav nenávisti k vlastnímu národu.

A pak také u nás známé podlézavosti vůči „cizině“ (disciplína též oblíbená v Rakousku) s tím, že když se pomluví vlastní stát a národ, dotyčný se cítí sám tak nějak „lepší“. Jestli tedy nemáme moc dobrou pověst v Evropě a světě (což ovšem v zásadě není vůbec pravda, většina se o nás vůbec nezajímá), tak je to díky práci lidí z médií a takzvané pokrokové inteligence.

Napadlo mne, zda pan Nováček nežije na Marsu. Pan Nováček a ony dámy z LN nechodí po Praze, aby slyšeli všude znějící ruštinu, tu „lingua franca“ našich z východu přišedších nových občanů? Ani nezaslechli všude znějící angličtinu? A to i v době, kdy kvůli koronaviru nebyla v Praze ani jedna turistická noha?

Autor pak blouzní o „civilizované části Evropy“ (míněno na západ od nás). Ptá se, kam jsme to dopracovali s tou (naší) pragmatickou politikou.

Já se spíš divím, kam jsme to dopracovali v Lidových novinách, které znám jako autor ještě z doby Charty 77.

Skutečně si tihle „novináři“ myslí, že nikdo u nás nic neví o tom, jak to vypadá na řeckých ostrovech, v Marseille, Lyonu, Paříži, Frankfurtu, místech plných nezvladatelných muslimských a afrických imigrantů? Myslí si, že jsme v Česku nikdy neslyšeli o vraždách a atentátech s výkřiky „Alláhu Akbar“? A co otázka, kdo že tyto hrůzy v západní Evropě provádí? Že to jsou muslimové a černí imigranti? To se nesmí říkat! Ne, to je rasismus, fašismus a xenofobie!

Takhle blbě a tak strašně lživě si netroufali psát ani komunisti od sedmdesátých let.

Jak to říkal ten bývalý levicový premiéra Maďarska Gyurcsány: „ Lhali jsme jim ráno, lhali jsme jim v poledne, lhali jsme jim večer.“ On se nakonec prořekl, u nás to stále popírají. To si fakt myslí, že jim to projde? A že jim někdo uvěří? Možná mladí voliči Pirátů, ale nikdo jiný.

No, jen by mě zajímalo, co se za tím schovává. Z dob Rudého práva vím, že pokud se v Bulharsku urodilo hodně rajčat, byly noviny plné rajčat coby zdravé výživy. Když se neurodilo, dle novinářů, socialistických vědců a jiných odborníků obsahovala rajčata zdraví škodící kyseliny. Když lidi nechtěli jíst margarínovou Sanu, rodnou sestru másla, bylo máslo prakticky smrtelným pokrmem. Když se objevila Rama a lidi ji začali kupovat, náhle přestaly v novinách vycházet „vědecké články“ o škodlivosti másla a sádla.

Tak copak se chystá? Bojíme se, že Babiš volby vyhraje. A Brusel se vztekne? Anebo to byl jen preventivní útok na Babiše, který řekl, že tady nechce žádný Pirátostán a nepřizpůsobivé imigranty? A většina lidí s ním souhlasila? To si novináři myslí, že těmito plky přesvědčí národ, aby se dal mezi „vítače“? A aby volil každého jiného než Babiše? Aby se nedivili! No, uvidíme po volbách.