16.4.2021 | Svátek má Irena


MÉDIA: Hurá na Topolánka...

17.1.2007

Nikdo mě nemůže nařknout z přemíry sympatií vůči Mirku Topolánkovi. Následující slova tedy nejsou slova příznivce pana premiéra, ale člověka nezaujatého. Myslím si, že hon, který je nyní veden na pana Topolánka občas přesahuje hranice korektnosti. Bohužel se na tom podílejí i některá média. A právě o jedné mediální akci bych se zmínil.

V pořadu TV Nova Střepiny se minulou neděli vysílala reportáž o nepovedeném týdnu Mirka Topolánka. Mimo jiné tam jako důkaz či lépe řečeno jako průvodní jev jeho špatných kroků televize uvedla záběry z vrcholného jednání ODS, kde se premiér vyjadřoval vulgárně: „Co jste to vymysleli? Zase nějaké píčo…,“ bylo slyšet z jeho úst. Televize to doprovodila komentářem, že šlo o oficiální fototermín a premiér přece viděl všude kolem sebe kamery, měl si tudíž dávat pozor. To je sice pravda, ale řekl bych, že jen z poloviny. Nevím jak dnes, ale dříve existovala neformální dohoda s televizními štáby o tom, že při pořizování ilustračních záběrů v rámci fototermínů ze stranických jednání, se nezapínají ruchové mikrofony. Jde o gentlemanskou dohodu. Novináři si tak mohou na jednáních natočit záběry spontánně jednajících politiků, a politici se naopak nemusejí tvářit uměle a nepřirozeně mlčet z obav, jestli náhodou není zapnutý mikrofon. Dohoda smysluplná pro obě skupiny.

Mirku Topolánkovi lze vyčítat mnohé, ale hledat za každou cenu chyby ve všem co dělá, je nefér. Fakt, že právě dnes, kdy se do premiéra kdekdo obuje, se odvysílaly právě tyto záběry, je bohužel pro českou mediální kotlinu signifikantní.

Autor je mediální poradce Národní rady zdravotně postižených ČR
a provozovatel
www.bankovnipoplatky.comJarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?
Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?

Přes zimu jsme si do domácností natahali spoustu nepořádku, kterého je teď potřeba se zbavit. Doba si žádá pořádný jarní úklid. V redakci jsme...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.