9.5.2024 | Svátek má Ctibor


INTERNET: Znám jednu studánku

15.5.2007

Ten člověk byl velice milý, slušný, zdvořilý. Zazvonil a omlouval se, že mě vyrušuje, neohlášen. Přišel s prosbou: napsal knihu o tom, jak se svět řítí do zkázy a chce ji vydat. Vysvětlil jsem mu, že knihy nevydávám. Snažil se mě přimět k tomu, abych snad i nějaké nakladatelství založil. Jemu už nezbývá mnoho let života, říkal mi, a rád by za sebou zanechal něco trvalého.

Opravdu mi to nedělal snadné. Kdyby byl drzý, arogantní, vlezlý, dovedl bych si poradit. Jenže on byl prostě hodný a přišel na to, jak ta Amerika zlovolně manipuluje námi všemi a radar v Brdech je klíč k termonukleární válce.

Večer jsem ho tu měl znovu, tentokrát v elektronické poště. Pokusil se mě přesvědčit. Má důkazy o pravdivosti svých tezí. A jsem u jádra věci.

Jeho dopis byl prošpikovaný odkazy. Útok z 11. září 2002 je podvrh a manipulace, dozvíte se to na http://911.yweb.sk/filmy.html. Širší souvislosti o bushovsko-sionistickém spiknutí najdete na http://zvedavec. org, tam se ostatně dozvíte o tom, jak drzá lež je celý ten humbuk o holocaustu: plynové komory sloužily jen k očistě těch všivých Židů, nic víc. A tak dále. Jako internetovému veteránovi mi nebyly tyto informační zdroje neznámé. Ve sbírce odkazů například chovám coby perlu odkaz na článek o tom, že Američané ve spolupráci s Židy odpálili atomovou bombu a tím vyvolali vlnu tsunami a zabili tak sto tisíc muslimů na Sumatře. Znám to dobře, jenže nikdy jsem neviděl žádného nachytaného čtenáře. Teď ho mám před očima. Hodného, milého starého pána. Dal si tu práci a na sklonku svých dnů z toho dokonce sepsal knihu. Ne každý má přece internet a pokud má, nedovede se těch zdrojů informací dopídit. Musí k pramenům, aby se dostal k tomu, o „čem se v Česku příliš nemluví“ - jelikož zdejší informační zdroje jsou v rukou německého kapitálu. Je to mocný nástroj, ten internet. Spiklenecké teorie byly vždycky. Československá republika byla ještě mladá, když vznikla teorie o benešovském spiknutí, jež vedlo k zavraždění Štefánika. Spiklenecká teorie hýbala republikou už na přelomu let 1989-1990. Na spikleneckých teoriích kolem atentátu na Kennedyho si mnoho lidí vybudovalo kariéru. Zpravidla to ale byly okrajové jevy, něco jako pěna historie. Snad jen ta kennedyovská aféra prorazila tlustou kůru mediálního nezájmu.

Jenže internet je informační podhoubí, které se táhne pod strukturou oficiální „mediální vesnice“. Žije svým životem a sám ze sebe čerpá sílu. Takže se dozvíte, že zamýšlený radar v Brdech „není radar, ale mikrovlnná zbraň - obrovský pulzní výkon, směrová anténa složená z velkého množství malých nastavitelných rozmítacích parabol, takže je možné směrovat radiové vlny do jednoho bodu, a třeba přenášet velké množství energie do vesmíru“. To je přesný citát. Nezjistíte, odkud tato informace pramení. Budete se s ní ale setkávat tam i onde ve studánkách „necenzurovaných informací“ na webu. A jako laně k nim budou chodit - a už dnes chodí - pít slušní, poctiví lidé. Spiklenecké prizma vidění světa je svůdné, asi jako droga. I malé množství zanechává stopy. I když se obrníte antidotem soudnosti, stejně ve vás zůstane trýznivé „a co kdyby“.

Tím spíš, že zdroj není „jedna paní“, co povídala. Četli jste to „napsané na internetu“.

LN, 14.5.2007