2.12.2020 | Svátek má Blanka


GLOSA: Zdál se mi hrozný sen...

25.2.2017

... sen o médiích veřejné služby

Bylo to strašné. Zdálo se mi, že skoro všichni naši politici se dohodli na přiškrcení demokracie u nás - všeho moc škodí a škodí (hlavně jim) příliš demokracie ve společnosti. A také dospěli k tomu, že za tím účelem je třeba (možná, že Putin jim to našeptal) potlačit základní svobodu čili svobodu slova a potažmo média veřejné služby. Vždyť jedině tato média jsou s to vyjadřovat a hájit zájmy menšin a práva jednotlivců. Všechny soukromé instituce a ovšem i politické strany mají naopak zájem na většině: většina přináší zisk voličů, peněz i čehokoliv dalšího. Takovému záměru ochrana jednotlivců či skupin překáží.

Dohodli se tudíž: začal s tím Sobotka. Sobotkovi se tváří v tvář Babišovi pod rukama hroutí jeho vypiplaná kariéra a potřebuje něco udělat; poslal tudíž svého pobočníka Pokorného za Dvořákem s tím, aby dohodl profil vysílání: útočit na Babiše (Babiš si přece koupil rádia i noviny s tím, že mu budou sloužit) a naopak, vyhnout se všem negativním zprávám o ČSSD. ČSSD má naopak většinu v radě a tak Pokorný Dvořákovi slíbil zvolení ředitelem na dalších šest roků. Ve své zarputilosti ovšem potřebuje Sobotka další kumpány a obrátil se tak na všeho schopného Kalouska. Kalousek slíbil odmítnout zákon o médiích veřejné služby za případnou koalici se socialisty po volbách. Všechno pak ztvrzuje Zeman z Hradu poukazem na zkaženou konzervu médií veřejné služby v duchu povelů KGB vedené snahou ovládnout náš stát.

Fuj. Tak hnusný sen se mi zdál. Štěstí je, že to všechno byla jen noční můra. Nic takového se přece neděje. Vládnou nám samí poctivci a hrají férově podle pravidel. Tajné pletichy přece nemají s jejich zájmy nic společného. Všem politikům jde jistě o spravedlnost a ochranu každé jednotlivé lidské bytosti. Pro politiky jsou média veřejné služby tabu a sáhnout na ně nikdo nesmí. Ta novela zákona by do rad dostala profesory, aktivní umělce, lékaře, bojovníky za lidská práva, pracovníky odborů a jinou prodejnou verbež s bezprostředním rizikem zneužití médií veřejné služby. Je skvělé zachovat rady v dosavadní podobě, kdy politické strany zcela nezávisle vybírají nezávislé členy rad. A žádné úplatky nikdo nikomu nedává. Takové nactiutrhání si vymyslel Babiš kvůli tomu, aby získal voliče. Ale i Babiš přece chce dobro nás všech. Všichni mu při tom házejí klacky pod nohy: někdo ho kdysi drze zapsal do seznamu spolupracovníků StB a další mu sprostě vyčítají jeho nadání i obrovskou pracovitost, díky níž si poctivě vydělal miliardy; fanatici se proti němu spikli a podstrčili mu desítky milionů na Čapí hnízdo a našeptali mu, aby neplatil daně. Samí křiváci. A on má při tom tak něžné srdce. Skoro jako Sobotka. Sobotka také mění svá stanoviska jen kvůli prospěchu nás všech. A jestli někdo má za to, že si Sobotka odporuje, prokazuje jen, že je hloupý. Na genia Sobotku si jen tak někdo nepřijde. Nakonec se ještě musím zastat prezidenta: prezident je vrchol mravnosti - stal se z něj dokonce bojovník za lidská práva (práva pana Babiše zatím).

Převzato z blogu autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.