14.8.2022 | Svátek má Alan


GLOSA: Vajíčková revoluce

25.5.2009

Tak jsem se zabukoval. Nemám rád sociální sítě, ani nevím proč, snad kvůli tomu slovu sociální, i když slovo nemůže za to, že bylo někým zneužito. Nicméně jsem si vytvořil účet na Knize Ksichtů, známém spíše jako FaceBook. Někde jsem se totiž dočetl, že vznikla jakási iniciativa Vejce pro Paroubka v každém městě! a že už má přes 8 tisíc členů.

Nic není starší, než včerejší noviny. Nevím, kdo to řekl, ale měl rozhodně pravdu. Když jsem se konečně probojoval přes registrační formulář a zabukoval se (až dnes mi došlo, že slangové "zabukování" je od anglického "to book") a našel zmíněnou stránku, bylo již členů přes 16 tisíc. To bylo včera. Dnes jsem tam ze zvědavosti nahlédl znovu. Přes 21 tisíc členů. Někdo tam dokonce spočítal, že každou sekundu přibude jeden nový člen. Jsou tam samí mladí lidé, já si tam se svými třiapadesáti lety připadám jako dědek. A nápady se to tam jen hemží. Od nápadu přivézt vejce na husitském voze a v dobovém oblečení, až po nápady na pasívní protesty v třičkách "Paroubek škodí lidem" nebo s transparenty. Také se tam objevil nápad udělat z vajec omelety a rozdávat je příznivcům ČSSD. I já jsem přispěl nápadem na transparent: "Co bylo dříve? Paroubek nebo vejce?" (připadá to někomu vtipné?).

Tak se nám tu rodí taková nová tradice, jak se zdá. Nebo je to Vajíčková revoluce? A mimochodem, nemyslím si, že za tím stojí ODS. Za jedním či dvěma vejci možná, ale zorganizovat k tomu přes 21 tisíc lidí? A mladých? A u nás? Nemožné!

www.zivnosti.cz
www.practisoft.cz