15.4.2021 | Svátek má Anastázie


GLOSA: Taky jste si natočili Obamu?

9.4.2009

Taky jste si natočili Obamu?

Podle původních instrukcí byl mobilní telefon na seznamu věcí, které s sebou nesměli mít návštěvníci projevu Baracka Obamy. Překvapilo mě to. To je přece odvážné! Na téma života s mobily bylo uděláno mnoho průzkumů, všechny se však shodují na tom, že pro drtivou většinu lidí je telefon neodmyslitelným doplňkem. Bulvární noviny nás pravidelně překvapují vysokým procentem těch, kteří u sebe mají zapnutý telefon dokonce i při sexu.

Projev amerického prezidenta má do takového prožitku daleko, i tak by ale bylo zajímavé sledovat, jak by se zákaz projevil na účasti. Policisté si ho ovšem nakonec rozmysleli, možná i proto, že tušili, jak by takový sociální experiment dopadl. Konal se však jiný. Dvacetitisícový dav naslouchající prezidentovi se proměnil v armádu kameramanů. Minimálně každý druhý člověk aspoň jednou během Obamova projevu vystrčil ruku s telefonem nad hlavu, aby si udělal fotografii. Někteří natáčeli celý projev.

Bylo zajímavé je sledovat, zvlášt v kontrastu s velkou novinářskou tribunou, kde byly aspoň dvě stovky skutečných žurnalistů. I ti Obamu natáčeli nebo číhali na dobré záběry. Ne s mobilními telefony, ale s fotoaparáty s dlouhými objektivy či profesionálními kamerami. Obě armády - ta amatérská i ta profesionální - se činily. Mnohé fotky z mobilů se určitě objevily na blozích či Facebooku ještě během projevu. Desítky lidí přímo z davu twitterovaly.

Pak projev skončil a Obama sešel z pódia, aby se pozdravil s lidmi u bariér. Chystal jsem se ho vyfotit svým mobilem, ale v ten nejlepší moment mi zrovna přišla esemeska. Byla to agenturní zpráva s hlavními body projevu.

Profesionálové tentokrát zase vyhráli. Ale jak dlouho ještě?

(Psáno jako sloupek pro slovenský deník Sme)

Převzato z blogu Extra se svolením autora.Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy
Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy

Čistá podlaha snadno a rychle? 1-2 Spray max se perfektně hodí na rychlý každodenní úklid, kdy se vám nechce tahat s těžkým kbelíkem vody. Které...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.