Středa 26. března 2025, svátek má Emanuel
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

GLOSA: Od pendreku k Ústavě

palachuvtyden

Palachův týden, leden 1989

Je mi čerstvých šestnáct, před pár dny jsem byl na demonstraci k uctění památky Jana Palacha, kde jsem schytal pěkných pár kopanců a ran přes záda obuškem. Doma brečí máma, nadává na zkurvený komunisty, co jí pokopali syna, já sedím s tátou u Televizních novin a nevěřícně poslouchám esenbáka, který vykládá o tom, že demonstranti byli ozbrojeni, jak bylo nutné zakročit a udržet pořádek a jak všechno proběhlo podle zákona.

Období před volbami, podzim 2013

Za pár týdnů mi bude čtyřicet, vrátil jsem se ze Staromáku, z koncertu Nikakda Nezabuděm, na kterém jsem vypomáhal a dozvídám se zprávu, že za komunisty v Hradci Králové kandiduje jistý Zdeněk Ondráček, bývalý esenbák, který v lednu 1989 mlátil lidi a v Televizních novinách vykládal o ozbrojených demonstrantech a o tom, jak bylo nutné udržet pořádek a jak všechno proběhlo podle zákona.

Několik dní před Palachovo týdnem, leden 2014

Je mi čerstvých jedenačtyřicet, včera jsem seděl v hospodě a řešil, jak by bylo dobré připomenout výročí smrti Jana Palacha. Ze zvědavosti procházím stránky Poslanecké sněmovny a narážím na jméno Zdeňka Ondráčka, bývalého esenbáka, který před pětadvaceti lety mlátil lidi tam, kde jsem dostal pěkných pár kopanců a ran přes záda obuškem a který večer vykládal v Televizních novinách, jak byli demonstranti ozbrojeni a jak bylo nutné zakročit a jak vše proběhlo podle zákona.

A nestačím se divit. Ten, který se vypracoval od mlácení slušných lidí nespokojených s šíleným komunistickým režimem, sedí v ústavněprávním výboru a komisi pro kontrolu BIS.

Ve stínu minulosti Andreje Babiše se tak nenápadně skrývá opravdu absurdní a nemorální případ, kdy instituci důležitou pro národní bezpečnost kontroluje a nad Ústavou, nejvyšším zákonem republiky bdí někdo, kdo aktivně a se zbraní v ruce sloužil zločinnému režimu a násilím potíral snahy lidí o svobodnější život.

(fotografie z webu www.vernyzustanu.cz)

Převzato z webu Zprávy zprava se souhlasem autora

Aston Ondřej Neff
26. 3. 2025

„Bratři v triku‟ byli tři pruhovaní panáčci.

Jan Bartoň
26. 3. 2025

Nejde jenom o program a cíle.

Petr Karásek
26. 3. 2025

Globalizace dosáhla vrcholu a dojde k „rozparcelovávání“ světa.

Petr Bařinka
26. 3. 2025

Zimní, nebo letní čas – který z nich je přirozený? A kde vlastně?

Starý vlk
26. 3. 2025

V pátek jsem musel utéct ze zahrádky dovnitř domu, do chládku.

Aston Ondřej Neff
24. 3. 2025

Kdyby Češi přešli na islám, z Babiše by se stal muftí.

Aston Ondřej Neff
25. 3. 2025

Slábne důvěra v pevnost závazků v rámci NATO.

Ai GROK
24. 3. 2025

Ptáme se AI GROK3, co se stane, když odmítneme emisní povolenky na benzín a plyn

Robert Troška
25. 3. 2025

Za posledních deset let vyrostla rychlostní omezení jak houby po dešti

Drieu Godefridi
25. 3. 2025

Trump má ambice pro uspořádání nové Jaltské konference.

Lidovky.cz, ČTK
25. 3. 2025

Jižní Korea evakuovala stovky obyvatel z jihovýchodu země, který kvůli silnému větru také...

Jiří Čihák
25. 3. 2025

Nic víc než splněná povinnost. Čeští fotbalisté porazili v kvalifikaci o mistrovství světa...

Lidovky.cz, ČTK
25. 3. 2025

Mimořádná veterinární opatření, která vstoupila v platnost kvůli nárustu slintavky a kulhavky v...

ČTK, Lidovky.cz
25. 3. 2025

Spojené státy v úterý oznámily, že uzavřely dvě samostatné dohody s Ukrajinou a Ruskem o dílčím...

Lidovky.cz, ČTK
25. 3. 2025

Šéfka amerických tajných služeb Tulsi Gabbardová a ředitel Ústřední zpravodajské služby John...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz