28.5.2020 | Svátek má Vilém


GLOSA: Letem mediálním světem

10.10.2018

Poznámka číslo jedna

V České televizi se již definitivně zbláznili. A Václav Moravec tomu ve svých Otázkách velí. Pozvat si do nedělní debaty tak „pestrou“ paletu diskutérů, jako byli Radičová, Dvořáková a Pithart, aby si povídali o demokracii a populismu, to fakt nevymyslíš. Na to musíš mít veřejnoprávní televizi a posílat jí měsíc co měsíc 135 korun.

Nic neilustruje všechny moje výhrady proti České televizi lépe než právě tahle povolební debata, ve které spolu Radičová, Dvořáková a Pithart zcela souhlasili a prakticky ve všem si notovali. A prosím, aby mi bylo správně rozuměno. Není to tak, že tihle hosté snad nemají právo říkat svoje názory nebo že nemají v něčem pravdu, případně kus své pravdy. Je to o tom, že názorů na svět a na realitu okolo nás je mnohem více.

Ergo: Problém České televize není v tom, co vysílá, nýbrž v tom, co všechno nevysílá.

Poznámka číslo dvě

Na Novinkách čtu titulek „Senát USA potvrdil kontroverzního soudce Kavanaugha jako člena nejvyššího soudu“. A Novinky nejsou zdaleka jediným médiem, které tohle přídavné jméno v souvislosti s novým soudcem amerického nejvyššího soudu používá.

Já ovšem marně přemýšlím, co je na tom „kontroverzního“, že Kavanough coby teenager proháněl holky nebo že má své konzervativní názory na rodičovství či nošení zbraní. Nic kontroverzního na tom ve skutečnosti není. Je to prostě jeden z pohledů na svět. Naopak kontroverzní je, když novináři takhle bezmyšlenkovitě, to v tom lepším případě, nebo spíše přímo zaujatě, to v případě horším, „kontroverzností“ nálepkují.

A propos. Kdyby se i v České republice o tom, kdo bude sedět v jaké funkci, mělo rozhodovat podobně jako v USA podle minulých sexuálních aktivit dotyčného, nemohl by být Václav Havel ani starostou na Praze 1.

Poznámka číslo tři

Hon na jednoho kandidáta do Rady pro vysílání byl úspěšně odtrouben, následná fraška už je všem lhostejná. Kandidátka Pirátů Ulrichová obdržela 27 hlasů, kandidát lidovců Košický 20. Nikdo nebyl zvolen.

Nikdo už o tom nepíše. Nikoho to nezajímá. Proč? No přece proto, že to vůbec není důležité. Což jen dokresluje absurditu celé té štvanice, co na mě pravdoláskovní hoši a děvčata, co spolu mluví a kteří Českou televizi nedají, protože je přece jejich, uspořádali.

www.petrstepanek.cz
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.