22.4.2021 | Svátek má Evženie


GLOSA: Kraus to podělal

18.1.2006

Přesně týden ustál Kraus kakaové boby z roku 2001. Lhal jak blbec, kdyby sledoval MfD, pochopil by, že Kmenta a spol. vědí opravdu dost. Včera sklapla past - MfD má důkaz o tom, že nejen Kraus věděl, že Rigo má problémy, ale že se dokonce pokoušel přemluvit konkursní správkyni, aby Rigovi konto odblokovala.

Podělal to ovšem i Paroubek, který se za Krause postavil a celý šrumec kolem něj označil za brutální a špinavou politickou hru. Řekl bych, že Paroubek ví to, co Kraus - proto Kraus odstoupil i z dalších všech funkcí po jednání s ním. V tom případě to podělal svou podporou i on a měl by Krause následovat. Nejen proto, ale i kvůli svým diktátorským metodám zakazujícím poslancům své partaje projevit veřejně svůj názor. Těším se na jeho další výroky ke kakaovým bobům.

Není pochyb o tom, že celá věc nezačala tak, že by Kmenta zkoumal zahraniční cesty poslanců a náhodou kápl na Krause. Soudruha Krause prostě někdo práskl. Blíží se volby, ne? Citlivým dávkováním Kmenta dosáhl toho, že se Kraus sám zesměšnil a sám, jako ten vůl, byl přivedený na porážku tak, jak se to volům stává.

Pravdu mají ti, kdo říkají, že jde o úmyslně cílenou aféru. To ovšem neznamená, že by Kmenta a spol. jednali nefér. Nezkoumejme jejich pohnutky, to není důležité. Podstatou všeho je, že Kraus (před ním Gross, po nich doufejme další) porušil poslaneckou etiku i občanské právo a jednal tak, jak neměl. Snad už si konečně politici uvědomí, že jsou neoblíbení nejen občany, ale i svými parlamentními či senátními kolegy. A že v různých šuplících, šanonech a trezorech (nejen jejich nepřátel, ale i přátel) leží důkazy usvědčující je z toho, co kdy provedli.

Jednoho dne se Pandořina skříňka otevře.

Snad tedy takové "špinavé kampaně" pomohou tomu, že politici si začnou dávat pozor, což v tomto případě znamená, že se začnou chovat o poznání líp. Jinou možnost nemají.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.