29.11.2020 | Svátek má Zina


GLOSA: Konečně!

9.3.2017

V průběhu svého života jsem od nejrůznějších politiků stále slyšel, že někoho dohoníme a posléze předhoníme. V 50. letech jsme doháněli Sovětský svaz. Předhonit jej, to nepřipadalo v úvahu, protože to byl pro nás nedosažitelný cíl. Sojuz byl prostě cíl, který nelze překonat.

Sojuz jsme ovšem dohonili díky znárodnění a kolektivizaci zemědělství celkem brzo. Jaké to protržení cílové pásky bylo, my dříve narození víme. Tak jsme začali hledat cíle jiné.

To už tady byla léta šedesátá, lidé se dostali i na západ, a tak jsme začali dohánět životní úroveň západních států pomocí socialismu s lidskou tváří. Jak to dopadlo, víme. Naši spojenci pomocí tanků nám to rozmluvili. Pak se oficiálně nic nedohánělo. To se normalizovalo. Cíl byl očistit náš prostor od rozvratných živlů. Dařilo se. Lidé utíkali na západ, nebo byli utíkáni do kotelen a podobně. Včetně bývalých členů KSČ, kteří včas nezjistili, odkud vítr vane, anebo měli u té současné věrchušky nějaký vroubek.

Pak přišel plyšák. To se doháněly mikrovlnky a fritézy. Náhle nebylo na středních školách dost tříd pro manažery. Tak se takové třídy vytvořily na všech školách. Ale ouha! Manažeři byli, ale nebylo manéží. Ovšem zase ubylo soustružníků. Stále bylo co dohánět. Nebylo dost lidí s titulem. Tak se vytvořily vysoké školy, které sekaly tituly jak Baťa cvičky. Ovšem především to byly školy, které produkovaly věštce. Různé -logy, kteří vědí, co bude za 30 či za 80 let, ale co bude za čtvrt roku, to ne. Zato o takového strojaře málem nezavadíš. Ovšem otitulovanost stoupla, a tak jsme tento cíl dohnali. Jestli předehnali, to nevím.

No a pak jsme něco dohnali a o čtyři roky předehnali. Co? No lépe řečeno koho? No přece USA. Zvolili jsme totiž prezidenta. Před tím se již pevně zformovala elita a ta chtěla na Hradě knížete. Dokonce jej několikrát kvůli tomu vzbudili. Ovšem lůza volila člověka, který pije slivovice a jí tlačenku. Co ten všechno způsobil! Dokonce si dovolil přeložit anglický název jedné ruské pokrokové skupiny. Sprosťák. No, nebudu rozvádět vše, co tento člověk prohlásil a způsobil. To bychom tady byli ještě zítra.

No a pak ta lůza v USA zvolila za prezidenta nějakého Trumpa. Neslýchané. Místo aby zvolili usměvavou Hillary, která svůj úsměv nesundávala snad ani na noc. Jaká je to hrůza, mám přímo od švagrové z Denveru. To si ta lůza Made in USA dovolila dost. A je to tady. Také na novém americkém prezidentovi nenechala ona skupina majitelů nezpochybnitelných pravd nit suchou. Jako u nás. Ale my jsme o čtyři roky lepší. Tak jsme konečně někoho předehnali. Co někoho? USA! A o čtyři roky.

A já už myslel, že se toho předehnání nedočkám.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.