8.12.2019 | Svátek má Květoslava


GLOSA: Bleskové očernění nového ministra

15.7.2010

Jak píše server iDnes.cz, nový ministr dopravy Vít Bárta údajně porušuje zákon tím, že na svém autě nemá „standardní“ poznávací značku. Informaci o tom přinesl bulvární deník Blesk. Experti, kterým server iDnes.cz poskytl prostor, vyjádřili velmi protichůdné názory. Podle jednoho odborníka je jízda bez standardní poznávací značky trestná pokutou, případně odebráním řidičáku, jiný dopravní expert a poslanec VV Huml naopak tvrdí, že nikde v zákoně není povinnost umístění poznávací značky jen uprostřed přední a zadní části vozu a vůbec není zmíněn materiál, ze kterého by měla být značka vyrobena. Pokud Bárta jezdí se značkou nalepenou na kapotě, žádný zákon tak podle Humla neporušuje.

Tato aférka není ničím jiným, než prvním vzkazem bulváru nové vládě a jejím ministrům. Podobně jako u vlády Topolánkovy bude Blesk „na stráži“ spravedlnosti. Že to sice nejvíce zavání vytvářením pseudoaférky, kterých dokáží v Blesku vyrobit tucet do týdne, je velmi nápadné. Už samotná značka vozu, kterým Bárta jezdí, je vděčným soustem pro „obyčejného“ člověka. Vzedmutí vlny závisti a nenávisti je dlouho používaným způsobem práce bulváru. Že se jedná o umělý problém, je zřejmé i z toho, že existují i dočasné značky, které se umísťují i dovnitř vozu, jakými jsou vybavena vozidla prodaná autoprodejci, která čekají na oficiální SPZ. Jednu takovou jsem měl v autě týden, než mi prodejce zajistil dodání klasické SPZ.

Aférka Blesku citovaná iDnes.cz má i jasný politický podtext. Podívejte, nový ministr dopravy a jezdí „načerno“! Nepřekvapuje mne už vůbec, že se na šíření této aférky podílí iDnes.cz. Mílovými kroky se blíží okurková sezóna a teploty už vyšplhaly do rekordních výšek. Čtenáři je proto nutné nabídnout něco k oddychu.

A ještě jednu perličku na závěr. STEM provedl průzkum toho, jak lidé hodnotí výsledek letošních voleb. Zatímco Novinky.cz uvedly výsledky tak, že respondenti tohoto průzkumu vyjádřili větší spokojenost s letošními výsledky voleb než s těmi před čtyřmi lety, iDnes.cz hlásí do světa, že „většina populace není s výsledkem voleb spokojena“. Když se člověk začte do zprávy STEM, jednoznačně musí podpořit interpretaci Novinek.cz. A to se na tomto serveru jinak čtenáři prezentují především levicové názory. I přesto v anketě Novinky.cz téměř 70% účastníků vyjádřilo nové vládě podporu. Inu, jsou to paradoxy!Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.