19.8.2022 | Svátek má Ludvík


FEJETON: Pffffffff 2010

1.1.2010

Původně jsem chtěl tenhle článek nazvat Mým národům, ale to už udělal jakýsi František Josef v Lázních Išlu dne 28. července 1914. No nejsem mocnář a také nemám žádné národy a je ten nový rok a posílají se ta PF, nazval jsem to tedy tak, jak tomu už léta doma říkáme - pffffffff.

Proč tolik F? No to je tak: kdysi, když ještě tyhle barevné kartičky chodily poštou v obálkách, a my je považovali za takovou blbůstku, která sice k ničemu není, ale potěší, tak jsme nevěděli, co ta zkratka vlastně znamená. Prý je to nějaké půr felisité, říkala jednou žena. To zní francouzsky, ale nikdo z nás francouzsky neuměl a slovník jsme neměli a internet tehdy nebyl. Tak jsme to vyslovovali z legrace tak, jak se to píše a to F jsme pěkně protáhli, doslova vyfoukli. Tak když jsem vyndal ze schránky obálku a žena se zeptala "gdopa nám píše?", tak já odpověděl třeba "Pffffffff Patlal & Matlal Computers". A když žena vyndala ze schránky obálku a já se zeptal, "kohopa k nám čerti nesou?", tak žena odpověděla "Pffffffff Franta Cihla, zednické práce". Takže vám posílám taky takové Pffffffff, takovou blbůstku, která sice k ničemu není, ale potěší. Snad.

Sleduji už hodně dlouho internetové diskuze. Pod články v internetových novinách, v diskuzních skupinách českých i anglických. A začínám se nestačit divit, jak se tu (v ČR) i tam (různě po světě) rozrůstá vulgarita, nepochopení, osobní výpady a plané žvanění jako po 20 pivech. Kde se to v těch lidech bere? Už jsem na světě nějaký ten pátek, tedy přesně 4033 pátků a možná je to tím, že fakt už stárnu, ale dřív tohle nebývalo. Tedy alespoň ne tolik. Nebo je to možná tím, že dneska může na internet psát každý, kdo umí abecedu a dokáže zapnout počítač. Fakt nevím.

Proto bych chtěl v tom novém roce vyzvat všechny pány ... to je zajímavé, že necítím potřebu vyzývat dámy, asi jsou tolerantnější ... tedy vyzývám všechny pány choleriky: zklidněte hormon, uberte plyn, upusťte páru a udržujte nízkou hladinu nasralínu v krvi. Když vás na internetu něco rozčílí, netřeba hned vystartovat jako papírový čert a zavařit klávesnici. Nejdřív napočítejte do dvaceti ... ještě to nestačilo? ... no tak do padesáti. Pak si dejte (podle věku, nátury a chuti) nějakou oblíbenou muziku, kafe, frťana, pořádný dlabanec, nebo sex a teď je ta správná doba se vrátit k počítači a napsat diskuzní příspěvek. Co? Že teď už jen mávnete rukou, nebo napíšete něco docela jiného, než byste napsali hned po přečtení? No tak hurá, povedlo se.

Nesmím zapomenout ani na paranoiky. Vy, co to o sobě víte, berte pravidelně předepsané léky a vy, co to ještě nevíte, zajděte si k lékaři. Po každém někdo jde a paranoia ve skutečnosti neexistuje. Je to spiknutí Židů, iluminátů, mimozemšťanů, farmakologického průmyslu a psychiatrů. A možná jsou v tom zapleteny i tajné služby, skupina Bilderberg a vaše tchýně. A pokud vám doktor řekne, že jste naprosto zdráv, stejně mu nevěřte. Je to přece psychiatr a ti ...

Také nemohu vynechat flegmatiky, lenochy a podobná individua. Sakra slezte z toho gauče a dělejte něco. To se takhle na konci života zastavíte, ohlédnete a ... a prd. Neuvidíte nic, jenom šedá mlha. Žádná vítězství, žádné prohry, žádné trapasy, žádné radosti. Prostě a jednoduše NIC. A to to trvalo, to bylo let, co jste byli na světě. Franta postavil tři domy. Jeden sobě a dva dětem. Karel založil firmu, začal sám a teď má 50 zaměstnanců a vyváží do celého světa. A Maruš, ta co byla taková rtuťovitá už na základní škole, tak ta se vdala do Ameriky a teď tam dělá nějakou ... tudle ... menežerku. A vy NIC. Chodili jste každý den do školy, pak do práce, dělali jste běžné věci a teď si nemůžete na nic významného vzpomenout. Tak co? Vyděsili jste se alespoň trošku? Tak slezte z už konečně toho gauče!

No a co já? No já teď půjdu do nějaké internetové diskuze, vyberu si něco hodně nasr... kontroverzního, třeba zdravotnické poplatky, a to něco uvidí, ti pitomci, debilové, bezmozky! Já jim to nandám!

Jo a abych nezapomněl ... Pffffffff

pfVileta

pirát a balík z Plzně :-)Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...