22.10.2020 | Svátek má Sabina


EKOLOGIE: Klima, klima, klimatické ...

18.8.2009

... proč jsi také dogmatické?

Odpověď na neuměle zveršovanou otázku v titulku článku je naprosto jasná: Pouze dogma může získat dostatek příznivců, pragmatici nikdy. Dogmatické je především církevní učení, tam není povoleno o ničem pochybovat. A i když se v minulosti vyskytlo pochybovačů dost a dost, tak církev je hbitě zpacifikovala. Ono se to býti hromadou kouřícího popela opravdu hodně špatně diskutuje.

Podobně dogmatické bylo samozřejmě učení komunistické a pouhý nepatrný rozdíl byl v tom, že pochybovači a odpůrci nekončili na hranici, ale na šibenici. V zásadě v tom žádný velký rozdíl není, ale upálení je prý rychlejší - oběť ztratí velmi rychle vědomí.

Církev svatá ztratila chuť a hlavně moc upalovat a komunisté neztratili chuť, ale pouze moc popravovat. Takže, jak se mohou uplatnit všichni ti mladí nespokojení radikálové dnes? Jaké dogma jim předestřít, kam je nasměrovat, aby svou mladou energii vybili a my, staří političtí harcovníci, myšlen je Al Gore a jeho spřízněná parta, přitom získali moc a peníze? Protože o nic jiného v poltice samozřejmě nikdy nešlo, nejde a také nepůjde.

A co může být ušlechtilějšího než záchrana naší modré, zelené či bůhvíjaké planety? Nic nebo už jen záchrana vesmíru. Ale to musí počkat na další generace radikálů, dnes je na řadě planeta Země a všechen ten nádherný život, který na ní klokotá. Jen kdyby nebylo toho hnusného predátora, který se na ní tak přemnožil - člověka.

Nedávno jsem seděl na terase v pizzerii, cucal nealkoholické pivo a čekal na manželku. U vedlejšího stolu seděla dvojice mladých mužů. Špunty do uší jsem neměl a tak jsem "chca, nechca" poslouchal jejich hovor: "....a to si představ člověče, že na jaře vidím, jak ta tráva v těch místech kam chodí náš pes srát, je tako hustší, zelenější, prostě lepší."

Samozřejmě, psí lejno, do kterého můžeme na ulici šlápnout, je nejen nečistota, ale současně také cenné hnojivo. A to samé platí i pro oxid uhličitý - CO2. To není znečištění jako třeba PET láhve, které odbourat trvá přírodě snad stovky let. Ne, ne, stejně jako ta travička schlamstne psí hovínko, tak všechna zelená vegetace s velkou chutí baští CO2.

A nyní, v době, kdy se neformální CO2 aliance již napůl zmocnila nadvlády nad světovým průmyslem, hospodářstvím a hlavně politikou, tak přijde najednou nějaký Björn Lomborg, kterého známá levicová ekoteroristická organizace Greenpeace najala jako statistika a on, když vše propočítal, tak zjistil, že Greenpeace účelově manipulují fakty a úmyslně lžou, aby si upevnili své postavení.

Postavit tisícovku automatických plachetnic je ve srovnání se všemi zákazy a příkazy týkajícími se emisí CO2 asi milionkrát levnější a navíc netlumí prmyslovou výrobu tak jako omezování emisí CO2. Naopak ji trochu, samozřejmě v nepatrném měřítku, podpoří. Což je ovšem pro Greenpeace, Bursíky a všechny s nimi spolčené politické ekovyžírky hrozná Jobova zvěst.

Jen si představte, že jen taková malá zemička, jako jsme my, "otočila" v přebytcích za emisní povolenky CO2 padesát miliard. Takže každý, kdo nemá hlavu pouze na klobouk, záhy pochopí, o jaké peníze v "boji proti CO2" jde a jakou politickou a ekonomickou moc mají ti, kdo o tom rozhodují. A proto Lomborgův projekt, ač mnohanásobně lepší, šetrnější, účinnější a hlavně realizovatelnější, nemá šanci, aby prošel současným světovým politickým establishmentem.

Převzato z blogu Hermanek.bigbloger.lidovky.cz se souhlasem autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.