6.6.2020 | Svátek má Norbert


PRÁVO: Hrdina naší doby

16.1.2019

Je jím - aspoň pro některé členy SPD - nyní soudně stíhaný pán, který v rámci českého džihádu pokácel na vlakovou trať stromy a rozšiřoval letáky, které měly určit jako pachatele muslimy.

Pan Lubomír Volný - poslanec za Stranu přímé demokracie Tomia Okamury (ten, co se proslavil výrokem o kolaboraci a vlastizradě Václava Havla) - má jasno. Vinen není ten, kdo provedl tento čin mající za účel vykolejení vlaku a nejspíše smrt či zranění mnoha lidí, ale ti, kteří vytvářejí v naší zemi „vítačské“ nálady a multikulturní fanatismus. Tito lidé - dle pana poslance Volného (SPD) - vytvářejí prostředí, kde „se najdou lidé s pocitem ohrožení, kteří posléze reagují neadekvátně a nepřiměřeně“. Oni zmínění „vítači“ pak vytvářejí evropské Breiviky (tento pán postřílel několik desítek mladých zcela nevinných lidí).

Na FB profilu pražské organizace SPD se dokonce objevilo srovnání souzeného pana Baldy s Janem Palachem. Dle stejného autora není vinen pan Balda, ale česká vláda, která se nechová podle jeho představ. Ony představy - na kterých je založena strategie strany pana Okamury - jsou známé a netřeba se jim šířeji věnovat.

Suma sumárum, pan Balda, vyděšený a zmatený důchodce, si obstará motorovou pilu a opakovaně v rozmezí dvou měsíců pokácí na lokální trať strom. Stejný vyděšený a zmatený důchodce pak rozšiřuje letáky, které mají určit jako pachatele muslima. Účelem této činnosti je vytvoření xenofobní nálady, která způsobí, že jakýkoli jen trochu odlišný jedinec bude podezřelý a bude pronásledován a nejlépe i insultován nějakou místní ochrankou (jejíž existence již byla v minulosti doložena). Aby podobné činy byly srovnávány s mučednickou smrtí Jana Palacha, je třeba prodělat poměrně závažné onemocnění či úraz mozku.

Je zjevné, že se pan poslanec Volný (SPD) snaží dělat z pana Baldy hrdinu a z ostatních občanů státu pitomce. Jen šťastnou náhodou nedošlo při zmíněných nehodách vlaku ke zranění či úmrtí nevinných lidí. Jen šťastnou náhodou se nenašel jiný magor, který po přečtení letáku vyrazil třeba do Prahy a tam zaútočil v rámci vendety na nějakého „podezřelého“ cizince.

Jestli v naší republice někdo dělá dusno, pak to není vláda (jakkoli mám k některým členům silné výhrady), nedělá to ani drtivá většina našich občanů. Dělá to jen pár magorů, kteří se - zjevně náhodou - vyskytují velmi často v blízkosti pana Tomia Okamury.

Je-li pan Balda duševně nemocen, musí rozhodnout psychiatr. Pakliže není, je prohlášení pana Volného (SPD), na úrovni pokročilé duševní choroby nebo mimořádného chucpe. Zbývá se jen zeptat, jak by pan poslanec Volný (SPD) reagoval, pokud by mu někdo třeba zapálil dům a v okolí rozhodil letáky, že to provedl nějaký Ahmed. Měl by pro uvedený požár opět stejná slůvka omluvy a pochopení?

Převzato z blogu Tomáš Vodvářka se souhlasem autoraAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.