Pátek 18. dubna 2025, svátek má Valérie
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

POLITIKA: Z diskreditace Paroubka příprava vraždy?

diskuse (106)
Před několika týdny oznámil Jiří Paroubek, že mu byl doručen osobně (později Paroubek změnil postoj na „doručen poštou“) materiál, který má velmi závažný charakter. Podle tohoto materiálu se měla připravovat široká diskreditační kampaň jeho osoby, na níž se měly podílet i komerční televize Nova a některé deníky. Vše se údajně týkalo informací, které na veřejnost pronikly z Kubiceho zprávy. Tyto materiály mu údajně předala osoba, která již nechtěla přihlížet záměrné diskreditaci Paroubka.

Jak oznámila televize Nova, její reportéři narazili a zdokumentovali práci skupiny osob, která připravovala závažnou hospodářskou i jinou trestnou činnost. V této věci pak policisté z ÚOOZ zatkli tři muže, mezi nimi Zdeňka Doležela, bývalého blízkého spolupracovníka premiérů Grosse a Paroubka. Jiří Paroubek se vzápětí distancoval nejen od Doležela, který byl z ČSSD již vyloučen před rokem, ale i od dalšího člena ČSSD a starosty, který hrál v případu korupce a organizování další trestné činnosti významnou roli. Na tiskové konferenci se Paroubek omluvil za jednání tohoto člena ČSSD slovy, že v jeho případě platí presumpce viny a bude z ČSSD okamžitě vyloučen. O Doleželovi se Paroubek vyjádřil jako o „psychotické“ osobnosti.

Pokud si dáme dohromady ono pověstné jedna plus jedna, zprávy, které měl Paroubek z okruhu svých informátorů ,byly zřejmě velmi nepřesné. Paroubkovi se donesly pravděpodobně ve velmi zkreslené podobě jako o přípravě diskreditační kampaně jeho osoby. Ve skutečnosti zatčení osob důvodně podezřelých z praní špinavých peněz - navíc z prostředků EU - není zprávou pouze o Paroubkovi, ale o systému, který vládní ČSSD za uplynulých osm let vybudovala. Podle dalších informací není sledování a zatčení této skupiny ojedinělým případem této trestné činnosti.

Kromě hospodářské kriminality se zatčení podezřelí měli rovněž domlouvat na přípravě vraždy Kubiceho, která měla být maskována jako sebevražda, a to teprve tehdy, až by byl Kubice donucen odejít do civilu. Televize Nova dne 11.10.2006 odvysílala první část reportáže o sledování této skupiny. Oznámila, že bylo získáno více jak 30 hodin záznamového materiálu, který bude postupně uveden do vysílání. Čeká nás proto zřejmě ještě nejedno překvapení. Jak uvedla Nova, všichni, kteří se nechali uplácet, jsou ještě na svobodě.

Co lze z tohoto vývoje usoudit? Potvrzuje se, že zpráva plukovníka Kubiceho upozorňující na prorůstání organizovaného zločinu do samosprávy a místní správy, je založena na faktech. Důležitým se proto stává její obsah, ne způsob jejího úniku na veřejnost. Současně by bylo velmi žádoucí, aby vyšetřování tohoto úniku bylo co nejrychleji zakončeno a veřejnost by měla být seznámena s výsledkem vyšetřování.

Aston Ondřej Neff
18. 4. 2025

Audit digitalizace stavebního řízení neexistuje.

Jana Jochová
18. 4. 2025

Na rodinu se pohlíží hlavně jako na sociální problém.

Tomáš Vodvářka
18. 4. 2025

Během tří velikonočních dní se odehraje drama našeho světa.

Lubomír Stejskal
18. 4. 2025

Vždy za několik let připadají svátky na stejný termín.

Aston Ondřej Neff
15. 4. 2025

Spustím se ze špiček a došlápnu napevno.

Aston Ondřej Neff
16. 4. 2025

Migrace patří k Babišovým předvolebním evergreenům.

Aston Ondřej Neff
17. 4. 2025

Chceme napříště podléhat „nadstátní moci‟?

Marian Kechlibar
15. 4. 2025

Britská vláda přebírá kontrolu nad velkou ocelárnou ve Scunthorpe.

Aston Ondřej Neff
18. 4. 2025

Audit digitalizace stavebního řízení neexistuje.

ČTK, idh Dominika Hovadová
18. 4. 2025

Spojené státy ukončí úsilí zprostředkovat mír mezi Ruskem a Ukrajinou, pokud během několika dní...

Jana Sobíšková
18. 4. 2025

Extrémně obézních lidí přibývá. Pacienti ze všech koutů republiky hledají spásu v XXL centru...

Petr Kolář
18. 4. 2025

Po třech letech se k soudu dostává třaskavá kauza Dozimetr, která padá především na vládní hnutí...

fra František Strnad
18. 4. 2025

Český technologický lídr 2N Telekomunikace zahajuje oficiální vstup na japonský trh. Společnost,...

Lidovky.cz
18. 4. 2025

Upozadit nebo ideálně potlačit duchovní význam Velikonoc. O to se dlouhá léta snažil komunistický...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz