7.7.2020 | Svátek má Bohuslava


POLITIKA: Šílená korektnost už i v Praze

4.9.2018

Inkluze homosexuálů do městských firem?

Uměle začleňovat homosexuály do společnosti je nesmysl. Ale popořadě. Minulý týden jsem se v jednom z rozhovorů hovořil o narovnání práv stejnopohlavních párů, ale také o tom, proč si myslím, že manželství mezi mužem a ženou je něco jiného, než vzájemná práva a povinnosti dvou lidí stejného pohlaví.

Protože mě téma zajímá (koneckonců se mu významně věnuji i ve své knize „Šílenosti doby korektní“), pustil jsem si debatu „Jsme fér“, kde diskutovali lídři kandidátek do komunálních voleb v Praze. Bylo to zajímavé, protože to byla v podstatě první debata v takovém formátu, škoda jen, že účast odmítl kolega Čižinský, který má s tímto tématem očividně nějaký problém. Před časem se nejprve připodepsal pod návrh skupiny poslanců, kteří chtějí novelizovat Listinu základních práv a svobod směrem k větší ochraně manželství jako svazku muže a ženy, aby po pár dnech svůj podpis stáhl.

Naprosto mě zarazilo, když na dotaz moderátorky, co by jako primátor udělal pro podporu LGBT komunity, odpověděl pirátský kandidát Hřib toto: „Městské firmy jsou významným zaměstnavatelem. Dokážu si představit, že by město mělo jít cestou inkluze.“ Chvíli jsem přemýšlel, jestli jsem slyšel správně, vždyť to je naprosto šílený nápad. Znám řadu lidí z této komunity a rozhodně si nemyslím, že by potřebovali uměle začleňovat. Může se vést diskuse o inkluzi handicapovaných dětí (a i ta naráží na své limity), ale ne o inkluzi homosexuálů! Proč? Pro mě to je něco normálního. Doba, kdy jiná orientace byla vnímána jako handicap, je už naštěstí dávno pryč. Krokem, který navrhuje pirátský lídr Zdeněk Hřib, bychom se k té době opět přiblížili. Proč zvýhodňovat někoho jen proto, že je homosexuál? [1] Má pražský primátor něco speciálně dělat pro LGBT komunitu? Pro homosexuály a lesby by měl dělat přesně totéž, jako pro heterosexuály. Prostě pomáhat začleňovat homosexuály do většinové společnosti zavání pozitivní diskriminací a zároveň jim dává nálepku nějaké nedokonalosti či handicapu. Větší rozpor snad nelze najít. Jsem zásadně proti podobným nápadům. Mimochodem, aktuálně pracuji na poslaneckém návrhu, který by tuto problematiku mohl rozseknout. Když ne v myšlení lidí, tak alespoň legislativně.

Věřím, že to byla jen nepřipravená a předem nepromyšlená věta, které už teď pirátský kandidát lituje. Vytvořil tím pouze neexistující problém, na který navíc vymyslel úplně hloupé a protismyslné řešení. Pokud by svůj bizarní nápad opravdu prosazoval dál, tak by vyčleňoval celou LBGT komunitu, stejně jako tak činí homofobové. Jen by na to šel z druhé strany. Krásná ukázka, jak se může snaha o hyperkorektní odpověď na celkem nesmyslnou otázku, proměnit nešikovností řečníka v pravý opak.

[1] Praha dává na Prague Pride peníze, takže primátor to řeší, i Praha.SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné vouchery na spodní prádlo z Trenýrkárny
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné vouchery na spodní prádlo z Trenýrkárny

Vybavte se na léto sexy prádlem nebo pohodlnými trenýrkami díky voucheru do e-shopu Trenýrkárna.cz.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.