5.6.2020 | Svátek má Dobroslav


POLITIKA: Piráti vs. státní vyznamenání

31.5.2018

Navrhnout komunistu na medaili a urážet válečné hrdiny je nepřijatelné

Místopředseda Poslanecké sněmovny za Piráty Vojtěch Pikal prokázal šokující neznalost historie, když souhlasil s návrhem na státní vyznamenání pro komunistického básníka Karla Sýse. Následně pak bagatelizoval hrdinství československých pilotů za II. světové války v RAF (Royal Air Force) ve Velké Británii, které dehonestoval ubohým výrokem, že pouze plnili rozkazy. Jestliže jsou dějepisné znalosti absolventů českých škol na úrovni Vojtěcha Pikala, pak je to s námi hodně zlé a na výtkách o špatné úrovni našeho školství asi něco pravdivého bude.

Doporučuji mladému pirátovi, aby si přečetl některou z publikací, které napsali sami naši váleční letci bojující za svobodu naší vlasti proti nacistům. Třeba knihu generála Františka Fajtla „Sestřelen“. Všichni naši vojáci, kteří se v zahraničí podíleli na porážce hitlerovského Německa, si zaslouží velkou úctu. Oni totiž do války jít nemuseli a mohli ji v klidu přečkat v Česku. A řekněme si to na rovinu, těm, kdo se nezapojili do odboje a chodili normálně do práce, dali Němci pokoj. Jenomže tito lidé dobrovolně nasazovali pro svoji vlast to nejcennější, co měli - vlastní životy. Když čeští piloti dostali rozkaz ke startu, tak nevěděli, jestli se z bojové akce vrátí nebo ne. Podle statistik 531 československých letců za války padlo proto, abychom mohli žít. Takže řeči o tom, že tito lidé pouze plnili rozkazy, jsou stupidní a urážející.

Když se tito váleční hrdinové sloužící v RAF vrátili do své vlasti, místo úcty uvrhl řadu z nich komunistický režim do komunistických lágrů.

Poslanec za Piráty pan Pikal nyní hlasuje pro udělení státního vyznamenání pro komunistického básníka Sýse a o válečném hrdinovi říká, že zde vyznamenání není na místě, protože tito lidé jen plnili rozkazy. Návrh na udělení státního vyznamenání pro komunistického básníka Sýse při příležitosti státního svátku 28. října je plivnutím do tváře všem obětem jak nacistického, tak komunistického teroru, včetně mého táty, který strávil v komunistických lágrech jako politický vezeň 14 let a potkal zde několik komunisty odsouzených pilotů RAF. Soudruh Sýs přitom patřil k prominentům komunistického režimu a hlásal, že je třeba buržoazii zakroutit krkem. To je to samé, jako kdyby v Německu 30 let po skončení války někdo navrhoval na ocenění nacistické umělce.

Varující je, že pro udělení vyznamenání pro komunistu Sýse hlasoval kromě dalších pirátů i jejich předseda Ivan Bartoš. Ten zároveň hlasoval proti udělení vyznamenání válečnému pilotovi RAF kapitánu Ocelkovi, který v roce 1942 padl. Udělování státních vyznamenání je významná událost pro náš národ a tato ocenění by měli dostávat lidé, co si je opravdu zaslouží.

Vedle exhibiční účasti pirátů na oslavách na ruské ambasádě je toto je již několikáté podivné klopýtnutí pirátů spolu s komunisty a s ANO, které je v rozporu s tím, co piráti před volbami slibovali voličům. Sledujme proto jejich činy a hlasování v poslanecké sněmovně, abychom pochopili, komu vlastně piráti slouží.

Autor je středočeský krajský zastupitel za ODSOtestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho
Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho

Oblíbené postavičky od Disneyho, jako jsou Minnie a Mickey Mouse, ožívají v knížce s příběhy na dobrou noc. Jak se líbí dětem a pomáhají jim usnout?


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.