Neděle 16. března 2025, svátek má Elena, Herbert
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

POLITIKA: Padlý titán

diskuse (39)
Ve chvíli, kdy napětí v české politice začínalo mírně opadat, postaral se o novou dávku vzrušení vysočinský důchodce Miloš Zeman, aniž by učinil jediný krok směrem k matičce Praze. Nejprve dvakrát přijal čerstvého ministra financí za ODS Tlustého a krátce nato čerstvě sesazeného šéfa lidovců Kalouska. S nikým z nich se údajně nebavil o ničem jiném než o státním rozpočtu.

Tomu, že by se ze Zemana náhle stal na slovo vzatý rozpočtový expert, věří málokdo, a tak se rozběhly mediální spekulace o skutečném smyslu těchto návštěv: například zda se Tlustý se Zemanem nepokouší zpunktovat velkou koalici ODS-ČSSD bez účasti současných stranických lídrů nebo zda se Zeman nechystá narušit nerozbornou jednotu sněmovního klubu ČSSD a přihrát pár hlasů Topolánkovu menšinovému kabinetu.

Na otázku, zda o Tlustého návštěvách předem věděl, „letní“ premiér Topolánek reagoval napřed vyhýbavě, pak ale obrátil a řekl, že se jednání obou mužů uskutečnila s jeho vědomím. Paroubek vyrazil za Zemanem osobně urovnat situaci. Když začal Zeman vzápětí v tisku kritizovat jeho bývalou vládu, zapomněl na jarní přátelství a vykopal válečnou sekeru: Zeman si má prý vybrat, bude-li kandidovat do stranických funkcí, nebo zůstane důchodcem z Vysočiny.

Ohrožuje snad Zeman Paroubkovu pozici? Těžko. Po debaklu své prezidentské kandidatury v roce 2003, za nějž si zčásti mohl sám, si pod maskou spokojeného důchodce dodnes vyřizuje účty s politiky, zejména ČSSD. Padlý titán má ještě sílu škodit, nemá jí však dostatek na to, aby tvořil; umí problémy rozdmychávat, ne je řešit. Představa, že by dokázal zprostředkovat velkou koalici ODS-ČSSD, je ryzí iluzí.

Jednu věc ale přece docela dobře může: Paroubkovi i Topolánkovi na konci letní sezóny trochu přitopit.

www.danes.cz

Poznámka: Redakce si vyhrazuje právo odstranit komentáře, které jsou neslušné, útočí na autora článku nebo na jiné osoby, i komentáře, jež se netýkají uveřejněného článku - a to včetně zákazu přístupu pisatelů takových příspěvků na diskusní stránku.

Aston Ondřej Neff
15. 3. 2025

Jde o variantu klasických odposlechů, podléhá zákonům.

Konzervativní noviny
15. 3. 2025

Demokratický svět jsme si svázali, ale na predátory to nemělo žádný dopad.

Jan Kovanic
15. 3. 2025

Psalo se mi to těžko, u takovýchto textů trpím jako Kassandra.

Hyena Neff
15. 3. 2025

Víkend byl tak jarní, že se před tím nedaly zavírat oči.

Karel Wágner
15. 3. 2025

Trump překotným tempem snižuje finanční podporu vědy na federální úrovni.

Aston Ondřej Neff
13. 3. 2025

Doba nazrává ke zlomové situaci, kdy bude nutné uvažovat o roli hajzlů.

Aston Ondřej Neff
14. 3. 2025

Rychlé ukončení bojů na Ukrajině se nedalo a nedá čekat.

Aston Ondřej Neff
15. 3. 2025

Jde o variantu klasických odposlechů, podléhá zákonům.

Alexander Tomský
13. 3. 2025

Pro Evropany je Trumpova politika zlá, přestože je v zájmu Ameriky.

Chechtavej tygr
15. 3. 2025

Letí v letadle Trump, Putin, Babiš a potulný vandrák.

Lidovky.cz, ČTK
16. 3. 2025

Takzvaná koalice ochotných vyšle více než 10 tisíc vojáků na Ukrajinu na mírovou misi, uvedl...

Kamil Struha
16. 3. 2025

Bylo by až úsměvné sledovat v dnešní době, kdy se rozpadají zajeté aliance, jak mnoho lidí stále...

Lidovky.cz, ČTK
16. 3. 2025

Americký federální úřad, který financuje mimo jiné rozhlasové stanice Hlas Ameriky či Rádio...

Alžběta Marešová
16. 3. 2025

Martina Sáblíková plní medailovou bilanci českého rychlobruslení pravidelně od roku 2007, mezi muži...

Lidovky.cz, ČTK
16. 3. 2025

Zvláštní vyslanec Bílého domu Steven Witkoff očekává, že americký prezident Donald Trump by příští...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz