19.6.2021 | Svátek má Leoš


POLITIKA: Oranžoví spin doktoři

29.5.2012

Krizový managment v politice aneb Jak zachránit co se ještě dá i po průšvihu Sedm v krabici od vína v českých. ČSSD to dělá velmi dobře. Ví, že z věcného hlediska je David Rath, významný exčlen ČSSD, politickou mrtvolou. Ví, že drtivá většina jejich voličů a sympatizantů je naštvaná. Nikoliv proto, že byl někdo z vrcholných politiků chycen s úplatkem. Ale především proto, že to byl právě David Rath, "ten, co se s nimi nemazal". Jak je možné, že zavírají "naše", když přece všichni ví, že by měli zavírat "ty druhé", trčí z každého druhého textu levicových autorů. Proto je snahou PR oddělení sociálních demokratů tyto nálady ve společnosti podpořit a zvýraznit.

Levicoví intelektuálové stejně jako levicoví žurnalisté a levicoví voliči jsou přecitlivělí, když si politici z druhého názorového tábora byť jen telefonují s nějakým podnikatelem. Na druhé straně zcela zjevné signály o velmi zvláštních způsobech, kterými Středočeským kraj zadával veřejné zakázky, o enormním předlužování rozpočtu, o nedodržování zákonů v kraji hejtmana Ratha, je nechávaly lhostejnými. Nynější překvapení nad rozsahem korupce kolem Davida Ratha v těchto kruzích je proto poněkud falešné. Podobně je zajímavé a podezřelé pro jedny a zcela opomíjené těmi druhými, že miliony, které skladoval David Rath pod podlahou (já vím, nevratná půjčka od tatínka), stačil jeho hejtmanský kolega Palas zhmotnit do penzionu.

Pár měsíců před krajskými volbami se sociální demokraté rozhodli vtipně využít jednu z mála únikových cest, kterou jim největší český korupční skandál za posledních dvacet let nabídl – podpořit u svých voličů teorii o politickém zadání na likvidaci potenciálního vítěze podzimních voleb – udělat ze středočeského hejtmana oběť policejních a soudních složek, které pracují podle zadání vládní koalice.

Jak jinak si vysvětlit víkendová prohlášení poslanců ČSSD Jeronýma Tejce, nebo Jana Hamáčka v diskuzních televizních pořadech. A jak jinak chápat snahu ČSSD, aby obhajoba Davida Ratha před sněmovnou byla veřejná. Ano, je to velmi šikovná snaha o věcné posunutí podstaty celého korupčního průšvihu.:

"…Sociální demokraté chtějí, aby jednání sněmovny o zbavení imunity obviněného poslance Davida Ratha bylo průhledné a měli na něj přístup novináři i veřejnost. Podle nich není důvod cokoliv tajit…"

Dobře, pokud se ČSSD domnívá, že není co tajit, nechť noviny přetisknou komplet všechny odposlechy Davida Ratha a jeho spolupracovníků. Ne jen ty, které někdo posune k novinářům nazývaným "investigativní", ke Kmentovi a Slonkové.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.