10.7.2020 | Svátek má Libuše, Amálie


POLITIKA: Jelínkovy mouchy jsou tse-tse

24.3.2009

Lukáš Jelínek, publicista ČSSD, je znám na poměry ČSSD poněkud liberálnějšími názory. Ve svém článku Nedozírné možnosti na NP z pondělka 23. 3. 2009 píše pod tezí o tom, že „Ostuda vlády je ostudou celé země. To samé platí pro ostudu prezidenta.“ Dalekosáhle rozebírá hříchy současné vlády a aby to tak nevypadalo, napíše i tyto dvě věty: “Ne že by tuzemská opozice neměla své mouchy. Nadešel však čas bilancování vlády.“ Potom už sype z rukávu všechny důvody, pro které chce dnes opozice spolu s přeběhlíky z ODS vyslovit vládě nedůvěru. Zvídavý čtenář si Jelínkovy důvody zjistí sám. Já se naopak v tomto příspěvku chci blíže podívat na ony „levicové mouchy“.

Naše současná opozice má v poslanecké sněmovně 97 křesel a více než čtvrtinu z nich zabírají komunisté. Komunisté mi z pohledu Jelínkových „much“ připomínají ovády. Ovádi, jak známo od českých rybníků, jsou tvorové vytrvalí. Pokud jim člověk dovolí přisednout, má do několika vteřin po jejich bodnutí lívanec na kůži. Komunisté jsou právě jako ti ovádi. Stále jen krouží, pokud mácháme rukama, nedovolí si sednout, ale jen když trochu polevíme v ostražitosti, ihned do nás vbodnou svou dávku bolševického jedu. Jejich jedem je závist a nenávist k demokracii.

Naši socdemáci jsou naproti tomu mouchy jiného typu. Nalétávají v celých hejnech a vždy se alespoň jedné podaří usednout a bodnout. Jsou to takové naše mouchy tse-tse (viz Moucha tse-tse má ráda lidskou krev). Rozšiřují mezi občany spavou nemoc, neboť je uspávají báchorkami o tom, že oni nikdy s komunisty nepůjdou, oni jsou připraveni jen na spolupráci s „demograty“ kromě ODS, lidovců a zelených. Jejich předseda Paroubek z povzdálí diriguje, kam své stádo much tse-tse pošle. Na podzim se mu podařilo 36% voličů uspat natolik, že uvěřili jeho a Rathovým báchorkám, že za ně uhradí zdravotnické poplatky. Spavá nemoc u voličů socdem způsobila, že je všech třináct krajů hradí z daní těchto voličů - a ti jsou stále v klidném spánku.

Jak léčit nákazu, kterou komunisté a socialisté šíří, je otázka, jejíž úspěšné vyřešení by zbavilo naši společnost obav, že nás po dalších sněmovních volbách nečeká vláda ovádů a much tse-tse. Rozhodně nedoporučuji plošný postřik. Mnohem více se osvědčuje praxe nenechat se tímto hmyzem poštípat. To vyžaduje mít přehled o tom, co se ve společnosti děje a vědět, kde se tento škodlivý hmyz nachází. Mouchám vadí zejména modrá krev, ale i krucifix a biomedicína mohou být dobrými podpůrnými prostředky jak spavou nemoc rozšiřovanou naší levicí nedostat.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.