17.10.2019 | Svátek má Hedvika


POLITIKA: Finále volby hlavy státu

18.1.2013

Rychle ubíhají dny od vyhlášení prvního kola volby presidenta České republiky a stejným tempem se blíží čas, v kterém občané rozhodnou, kdo jím bude. V prostředí mého pracoviště se setkávám samozřejmě se zastánci obou kandidátů, a tak se spolupracovníci dělí do dvou (občas vášnivě diskutujících) táborů a toho třetího, klidnějšího, jehož stoupenci z různých důvodů k volbám nepůjdou.

Stejně se jeví vývoj další fáze výběru hlavy státu v ulicích a domácnostech. Internetová schránka přetéká různými doporučeními, ale také prefabrikovanými nesmysly, polopravdami a nepravdami, které zastánci toho či onoho uchazeče ochotně šíří na adresy ve svém seznamu.

V tom mumraji různých zpráv a "informací" si nelze nepovšimnout, jakým směrem se dali zastánci bývalého premiéra Miloše Zemana. Sází na dvě hlavní zlé stránky lidského uvažování.

Tou první je intenzívní buzení závisti vůči Karlu Schwarzenbergovi kvůli majetkovým poměrům jeho rodiny. Jednají stejně jako komunisté koncem první republiky a před únorovým pučem v roce 1948. A až přišli k moci, okradli téměř každou rodinu v zemi. Ty ostatní pak připravili o život v normálně se vyvíjející společnosti. Negativní vztah k soukromému vlastnictví vedl, v poměru se srovnatelnými zeměmi svobodného světa, ke kolosálnímu zchudnutí nás všech. Potvrdilo se pravidlo, že vybuzení kterékoliv ze zlých lidských vlastností vede ke špatným koncům.

Druhým zlem, které povolávají příznivci tohoto "dinosaura" se schizmatem korupčního tsunami devadesátých let, je buzení národnostních aversí. A tak bylo slyšet z úst jednoho právníka, že Karel Schwarzenberg je cizák, Rakušan, a že nechce na Hradě "první dámu, co neumí česky". Přitom mívá plnou pusu řečí o nutnosti nápravy poměrů vládnoucích v naší veřejné správě a v ekonomice. Dá tedy ve volbě přednost jedné z ikon vzniku a kultivace korupčního prostředí. Kvůli xenofobii. Je tak "zarytý" v tomto nacionálním zlu, že klidně hodí dřívější časté stesky za hlavu. Nereaguje ani na argumenty, že rodinu Karla Schwarzenberga ze země vyhnali komunisté (a šlo jim doslova o krk), že úplně první dámou Československa byla Američanka, která z objektivních důvodů také neuměla česky. Na zcela neúrodnou půdu u něj padaly i námitky, že ministryní zahraničních věcí USA byla rodilá Češka, a nyní je v této funkci potomek rodičů pocházejících z našeho území. Navíc šéfku kanceláře mnoha presidentů USA vykonávala opět rodilá Češka… Jen ti Američané, hluboce prosáklí demokracií, úctou ke svobodě a vlastnickému právu budou asi nějací zmatení, že si na takové fleky dosazují cizáky a dokonce si zvolí černocha presidentem…

Hloupá a slepá zášť tohoto typu v minulých časech dokázala spolehlivě zfanatizovat davy a dovést je ke gigantickým zločinům či jen jejich toleranci. Peruánským presidentem byl Japonec, francouzským Maďar a tak bychom mohli pokračovat.

Já raději budu vybírat člověka, který přispěje ke změně poměrů založených po roce 1989 Zemanem, Klausem či jejich nohsledy a patolízaly.

Autor je člen Předsednictva Konzervativní stranyDalší pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.