25.6.2022 | Svátek má Ivan


POLITIKA: Dokud nebude všechno jako dřív...

17.9.2016

... tak to není žádný pokrok. Čekáte něco ultrakonservativního?

Je to přesně naopak. Takhle postupují současné vlády levicové sociální demokracie a makajícího sdružení ANO. Dělají to tak, že změní nebo rovnou zruší něco, co fungovalo desítky let. Je to s velkou slávou a řečmi o nových postupech, objevech, příležitostech a zázračné technice kolem nás.

Chtějí za to politické body, protože voliči by měli ocenit, že se nebojí vykročit směrem, kde bude líp. Někdy je to nápad domácích, jindy to najdeme na cestě, pochodujíce za bruselským kočárem. Ani nestačíme domyslet, jestli to ti ve voze ztratili, vyhodili nebo jestli to souvisí s látkovou výměnou zapřažených tažných zvířat, a už se tím vláda řídí. Kyselý déšť nových zákonů a vyhlášek skrápí naši zem. Začneme se podle toho chovat. Jenže se velmi rychle zjistí, že to zase byla chyba a že byla podceněna moudrost a zkušenosti našich předchůdců a že se neuvážily důvody, které vedly k postupům nyní se slávou opouštěným. Následuje další manévr. Ne, není to návrat k původním pravidlům, na to je ještě brzy. Také to není omluva za náklady a komplikace, ta nepřijde nikdy. Je to pokus uklidnit situaci rozdělením dotací, zvýšením platů nebo alespoň řečmi o tom a zvětšením úřadů, které to měly v gesci, česky řečeno měly ten nesmysl rozchodit.

Vadné postupy ale postihují stále víc voličů, určitě se blíží nějaké volby. Nastává čas to celé vrátit zpátky. Bude to stát ještě víc stovek milionů, než když se to zavádělo, ale jednak už nějaký čas uběhl a volič si nevzpomene, že to ruší stejní, co s tím začali, a jednak, aby to nebylo tak nápadné, se to nevrací do úplně původního stavu. Často to už ani nejde.

Cesty zpět se politici nemusejí bát, tentokrát skutečně napravují nesmysly, lze čekat zlepšení a další politické body k těm, co už mají za zavádění nyní rušeného. A mohou se při tom dovolávat moudrých osobností: Masaryka, Komenského, Hippokrata, a kdo se nebojí, tak i Klause a Zemana. Že to ale stejně už nikdy nebude jako dříve, a tedy nebude ani žádný pokrok, netřeba dodávat.

Najít příklady takového chování není složité. Pro všechny střední školy stejné maturity bez matematiky, vysokoškolské vzdělání pro střední zdravotnický personál, využití výpočetní techniky k nekonečné buzeraci, zrušení státních hranic a ...doplňte sami.Soutěžte s námi o balíček kojeneckých výživ BEBA COMFORT 2 HM-O
Soutěžte s námi o balíček kojeneckých výživ BEBA COMFORT 2 HM-O

Zapojte se s námi do soutěže o kojeneckou výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a vyhrajte jeden z 5 balíčků, na jehož obsahu si vaši prckové určitě...