25.9.2021 | Svátek má Zlata


GLOSA: Stát ve válce se svými občany

25.8.2016

V sobotním rozhovoru pro německý Funke Mediengruppe byla předsedkyně AfD Frauke Petry požádána o názor na fakt, že od minulého měsíce, kdy azylant v Mnichově zabil devět lidí, se výrazně zvýšila touha německých občanů opatřit si zbraň. Odpověděla, že „každý občan, který ctí zákon, by měl moci bránit sebe, svoji rodinu a své přátele“.

Rozhodnutí pořídit si zbraň není pouze německým trendem. Podobné nálady už nějaký čas sílí v Rakousku, Francii a, konec konců, i u nás. Jde o současný celoevropský fenomén. Kam to došly Německo a Evropa, že lidé, které po celá desetiletí ani nenapadlo opatřit si zbraň ke své ochraně, se právě nyní cítí tolik ohroženi a co je k takovým úvahám nutí?

Významnou charakteristikou současné Evropy je ztráta pocitu bezpečí a obava z nestability, to vše nepramenící pouze z migračního přívalu, jemuž se tak snadno a rychle daří bořit řád „starého dobrého světa“.

To, že občané chtějí získat legální licenci k pořízení legálně držené zbraně, je výpovědí o tom, že činy kdysi „jejich“ politiků se dlouhodobě míjejí s občanským očekáváním a realitou, i o tom, že občané tyto politiky již za „své“ nepovažují. Stát v rukou nedůvěryhodných politických elit již v očích občanů není „jejich“ státem. Považují jej za slabý a slepý.

Soudobé německé, evropské a západní elity tvrdí, že jsou ve válce s terorismem. Jak se zdá, jsou především ve válce se svými občany.

Institut VKKdyž holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.