9.12.2021 | Svátek má Vratislav


GLOSA: Šrotovné schváleno

11.9.2009

aneb Ptákovina ze všech ptákovin nejptákovinovatější

Současní poslanci to pojali jako fór „Z cizího krev neteče", a tak mohou rozdávat, co se jim zlíbí, a hlavně čím své „přemýšlivé" voliče přesvědčí, že by se za jejich vlády mohli mít jako prasata v žitě. Papírny dodají dost papíru na tisknutí nových a dalších peněz. Není přece nic snazšího než mít k dispozici balík peněz, za který nikdo nezodpovídá.

Vláda hlásá, že zveřejní soubor opatření na zmírnění dopadu krize na naše hospodářství. Sníží výdaje na sociální programy, sníží porodné, s důchody se také nehne, sníží se přídavky na děti, na stavební spoření, ale automobilový průmysl bude podpořen šrotovným. Prý by se muselo propouštět, takže třicetitisícový příspěvek jako motivace na koupi automobilu do ceny půl miliónu tomu zabrání. Podmínkou je, že se budou kupovat škodovky, zahraničními vozy podpoříme zahraniční dělníky ve smyslu proletáři všech zemí atd. Také koupě drahých zahraničních vozů pro ministerstva je dobrou „podporou" našeho automobilového průmyslu. Ostatně, je Škoda Auto skutečně česká?

Jen si nejsem jist, jestli si auto koupí lidé z podniků, které musely propouštět, protože nikdo nekupoval jejich produkty. Nedostaly injekci třeba ve formě nábytkovného nebo mrazákovného. A miliónové šrotovné by jistě pomohlo aerolinkám. Tam budou také propouštět.

Kdo čekal s koupí auta na šrotovné, asi nebude majetný, a tak si vysype všechny kapsy, aby si koupil nový lesklý automobil. Asi to bude žatva pro lichváře a později pro exekutory. Mezi námi, je to vůbec postavené na hlavu. A třeba ne, protože ony dvě miliardy na šrotovné se v těch „makroekonomických" ukazatelích úplně ztratí. Ve vládě si o tom pokecají, pak nás svými výroky postraší a tiše problém předají nové vládě k řešení. A není to nic nového, takhle Topolánkova vláda dostala do vínku některé sociální výdaje, které stačil, díky tahanicím s ustavením vlády v roce 2006, Paroubek „uzákonit".

Převzato z Rottenberg.bigbloger.lidovky.cz se souhlasem autoraSOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!
SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!

Postelové hrátky už nemusí být nudné nebo stereotypní. Chce to trochu jiskru. Jak ji zažehnout? Vyhrajte vibrátor We-Vibe nebo Womanizer v hodnotě...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.