1.12.2022 | Svátek má Iva


GLOSA: Pekelné zlo jménem Bursík opět na scéně

27.11.2012

Na sjezdu zelených sice nedosáhl na metu předsedy, ale to mu rozhodně nemusí vadit. Podle známého vzkazu "prosadíme vše silou Katuško" se tím předsedou stejně brzy stane. K získání výsadní pozice využije své tvrdé politické demagogie, prostoduchých zelených a mnohdy při různých protestních akcích i placených dobrovolníků.

Považuji za potřebné připomenout, že v Topolánkově vládě prosadil nátlakem a tvrdým vydíráním mnoho nesmyslů, na které dodnes všichni doplácíme. Premiér se jej doslova obával. Odkazem je obrovské množství byrokratických zákonů a předpisů zaštiťujících se ochranou životního prostředí, které vycházejí ze směrnic Evropské unie, s navršením dalších nesmyslných povinností, které nikomu a ničemu nic nepřinášejí. Jsou miliardovým strašákem průmyslových podniků a podnikatelské sféry, dotlačujícím je do beznadějné soutěže v konkurenceschopnosti. Dodnes se je dnešní zákonodárci nepokusili příliš změnit.

Podle vzoru německých zelených sepsal a opsal nesmyslný ekonomický zákon o podpoře obnovitelných zdrojů. Ve vládě jej prosadil jemu blízký lidovecký ministr Ambrozek,, který dnes opět působí v krajské koalici Jihomoravského kraje. Následné nátlakové schválení v parlamentu bylo již snadnou koaliční hračkou. Odkazem je opět rychle se zvyšující cena elektřiny pro občany a průmysl na dlouhých dvacet let. Obě strany o negacích svých uvedených příslušníků jsou dnes zticha a věří, že všichni občané za čas zapomenou.

Další finančně nákladnou demagogií pana Bursíka byla snaha o záchranu Planety před vědecky neprokázaným globálním oteplováním. Hysterie, která dnes pomalu utichá, přináší však svým hlasatelům značné ekonomické výhody.

Za dva roky, možná i dříve, opět vypuknou nové parlamentní volby. Občané chodící pravidelně volit, by neměli zapomenout, co vše u nás zelení zatím způsobili. Musí se však oprostit od předpokládané značné masáže sdělovacích prostředků a novinářů podporujících za každou cenu zelené.