5.4.2020 | Svátek má Miroslava


GLOSA: Kdo nečerpá dotace, ten …?

3.8.2018

Četl jsem článek pana Františka Petríka o škodlivosti dotací. Nejsem ekonom, ale na těch dotacích mě zaujala jedna věc.

Matně si vzpomínám, že nejspíš v první třídě nám prvňákům byla pořízena vkladní knížka se základním vkladem 20 Kč. Bylo to provázeno jakousi přednáškou o spořivosti a šetrnosti. V tomto duchu jsem byl i nadále pak vychováván svými rodiči a i v současnosti považuji šetrnost za něco pozitivního.

Přešla léta a já se nyní v lůně stále pochybnějšího spolku zvaného Evropská unie dozvídám, že jeden z nejsmrtelnějších hříchů je nečerpání dotací. To mohu těžko vnímat jinak, než jako pobídku k rozhazovačnosti. Kdo nečerpá/neutrácí, a tedy šetří, není pochválen za hospodárnost, ale kritizován ze všech stran za to, že nečerpá nebo čerpá málo. Neutracené (a leckdy nevyhozené) peníze se vrátí nejspíš do nějaké bruselské kasičky, odkud čerpá/utrácí někdo jiný, někdo, kdo v tom umí lépe chodit.

Opakuji, že nejsem ekonom, a tedy nemohu vyloučit, že jsem možná tak trochu vedle. Pokud tomu tak je, ocenil bych, kdyby mi někdo celou záležitost srozumitelně vysvětlil.Advantage Consulting, s.r.o.
INŽENÝR VÝROBNÍCH LINEK/ŠANCE PRO ABSOLVENTY

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.