Čtvrtek 10. července 2025, svátek má Libuše, Amálie
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

GLOSA: Důležitý Paroubek, vysmátý Mládek

V pátek se v barrandovských ateliérech konal tradiční výroční VIP večírek televize Nova. Slečně televizi bylo letos dvanáct let a, měřeno lidskými měřítky, právě vstoupila do pubertálního věku.

Letos, stejně jako v minulých letech, byla nálada veselá, pokrmy lahodné a nápoje tekly proudem. Jedné změny si ovšem pozorný pozorovatel musel všimnout. Stejně jako v jiných letech se dostavila řada nejvyšších ústavních činitelů. Z těch úplně nejvyšších tentokrát předseda Senátu Přemysl Sobotka a předseda vlády Jiří Paroubek. Novinkou oproti minulým ročníkům ovšem bylo, že od premiéra, který sám sebe obsadil do role pana Důležitého, se nehnula smečka drsných chlapíků s naslouchátky v uších a kvéry v podpaží. Bývalo zvykem, že i ti nejvyšší politici se sem přicházeli odreagovat, Paroubek přišel demonstrovat svoji důležitost. Říká se, že pýcha předchází pád. Uvidíme.

Největším zážitkem ovšem byl krátce před půlnocí pohled na vysmátého a dobře se bavícího ministra zemědělství Jana Mládka (ČSSD). Však také měl co oslavovat. Česká republika toho dne prohrála arbitráž s Nomurou a právě Mládek, v inkriminované době náměstek ministra financí Pavla Mertlíka, je jedním z hlavních protagonistů téhle truchlohry.

Zda před třemi lety Mládek obdobně oslavoval i v případě arbitrážní prohry se společností CME, není známo. Co ovšem známo je, že i stopy téhle desetimiliardové blamáže vedou na Mládkovo a Mertlíkovo ministerstvo. Viz: zpráva parlamentní vyšetřovací komise.

Vskutku - povedená dvojka! Za všechny prachy. Doslova!

Terminátor Petr Š.

22. 3. 2006, www.petrstepanek.cz

Aston Ondřej Neff
10. 7. 2025

Petr Homola
10. 7. 2025

USA se zbavily obrovské skupiny radikálně levicových šílenců.

přečetl Panikář
10. 7. 2025

Z reformního kazatele ideolog krutovlády Václava IV.

Ivo Fencl
10. 7. 2025

Plést politiku do Holmesiany se nevyplácí.

Milan Chmelík
10. 7. 2025

Justice se dostává na šikmou plochu.

dyn Josef Dyntr
10. 7. 2025

Ruské tajné služby podle informací webu Odkryto.cz měly plánovat teroristický útok v České...

Lidovky.cz, ČTK
10. 7. 2025

Provoz na D5 před Prahou ve směru do hlavního města zkomplikovala ve čtvrtek navečer další dopravní...

Marek Hudema
10. 7. 2025

Pokus o odvolání šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové nevyšel. Evropský parlament ji...

Lidovky.cz, ČTK
10. 7. 2025

Budoucí stanice pražského metra D Libuš dostala návrh výtvarné podoby. V soutěži vypsané dopravním...

Josef Kopecký
10. 7. 2025

Před dopadem zavedení nových emisních povolenek ETS 2 na občany varoval po jednání se zástupci...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz