6.2.2023 | Svátek má Vanda


PSÍ PŘÍHODY: Zelený Bart

30.10.2005

Bylo třeba natřít plot, a kdyby měla být barva plotu červená, byl by dnes Bart červený, tak jednoduché to je. Bart, jako všichni pejskové, se náramně zajímá o všechny lidské práce a snaží se přispět ke zdaru díla aspoň svou přítomností, čím bližší, tím lépe. Nikdy jsem nepochopil, že mu nevadí ředidla, pachy barev a laků. Milionkrát citlivější čich než člověk, jen si to považte!

Byl bych rád, kdyby se Bart zapojil do díla aktivněji. Svýma plácacíma ušima by mohl natřít značnou část plotu. Jenže pejskovská aktivita je velmi specifická. Jde totiž o překážecí příspěvek k lidskému dílu. Jeho cílem není "pane, pomohu, aby dílo bylo dřív hotovo". Ne. Smysl je jiný: pane, děláš něco a mne si nevšímáš, já jsem tady taky. Bart má vypracovanou výbornou překážecí metodu - jakmile někdo začne v jeho blízkosti něco dělat, začne zlobit s tenisákem, v nouzi s prázdnou pet lahví.
Musím ale prozradit, že Bart propásl skvělou překážecí příležitost: bylo přece tak snadné zvrhnout pikslu s barvou, a neudělal to! Snad až příště.