Úterý 29. dubna 2025, svátek má Robert
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

BEST OF HYENA: Už nebude veliká

diskuse (0)

No a je to jasné. Už nebude veliká. Je po rituálu. Nora vždycky vyběhla na kupičku štěrku na podsypání dlažby a za výkon "veliká" dostala odměnu. Dlažba položena, kupička zmizela.

Nora přesto přiběhne a chce odměnu, protože na tomhle místě vždycky dostala odměnu.

Je to něco jako doživotní apanáž pro ústavní činitele. S tím rozdílem, že Nora nadělala mnohem méně škody. Tedy, neudělala škodu žádnou.

Ptakoplaš

Podle názoru naší Nory je pták zcela nežádoucí jev a je vůči němu třeba nasadit co největší přísnost. Možná, že si svůj vztah buduje ze svého pozorovacího stanoviště. Leží na svém dedikovaném kresle u prosklených dveří na terasu a fakticky pět, možná deset metrů od čumáku je krmítko, nota bene dvoupatrové (to proto, že když se na krmítko navalí nenažraný kosák, malí ptáčkové by jinak neměli šanci). No a je to asi o nervy, pozorovat tu ptačí holotu při hodování.

Nutno dodat, že ptačí holota si z Nory nedělá žádné vrásky. Dokonce mám pocit, že si z Nory dělá blázna. Nora dělá ptačí hony nejvíc na louce u lesa, říkáme jí Myší louka, nebudu unavovat ani sebe, ani vás vysvětlováním původu názvu. Zkrátka, takový pták letí přímým letem půl metru nad zemí a Nora se za ním žene. Proč nezatáhne za knipl a nezvedne to?

Protože ho to syčáka baví.

Vyhořelo Národní divadlo

Před pár dny jsem se tu zmiňoval o tom, že končí jedna etapa v životě naší Nory. Pomalu mizela hromádka podsypového štěrku složená na chodníku před domem na rohu naší ulice. Nora vždycky vylezla nahoru, tvářila se vítězně a bylo třeba obdivně volat "Ty jsi veliká". Pak přiběhla a žádala honorář. Dostala pamlsek, udělala reprízu svého vystoupení, dostala druhý honorář a šlo se domů.

Dlažba hotova, hromádka zmizela. Je to něco jako kdyby vyhořelo Národní divadlo.
Vracíme se, zajdeme za roh, Nora běží do míst, kde měla svoji scénu, chvilku tam pobíhá a jde si pro honorář.
Pochopila, že není důležitý výkon. Důležitý je honorář.

Příliš mnoho Podgerů
Ano, zase jednou jsem byl Podgerem. Jel jsem včera na seminář Fujifilmu o novém fotoaparátu X Pro 1. Konal se v restauraci Na baště. Pokusili se mi vysvětlit do telefonu, kde to je, ale nechtěl jsem je připravit o čas.

"To já přece vím, kde je restaurace Na baště!"
No a to, co jsem myslel, že je Na baště, je Kajetánka, a ona, potvora Kajetánka, je zabudovaná do bašty nebo spíš do té rampy co je u Hradu. Je odtud krásný výhled na Prahu, ale co platné, je to Kajetánka a ne Na baště.

Naštěstí je zde chytrý telefon, ten zaskočí za pitomou hlavu, a Google mi řekl, kde je to Na baště. Je to taky v opevnění, ale ne nad Prahou, ale nad Jelením příkopem.

Kolegové už tam byli a čekali na zahájení. To se opozdilo. Jak se ukázalo, opozdilo se proto, že i oni se opozdili, přišli chvilku přede mnou.

Taky si mysleli, že přesně vědí, kde je to Na baště, to ví přece každej Pražák. A s bezpečnou jistotou zamířili do restaurace Lví dvůr, v baště hradního opevnění nad Jelením příkopem, ale z jeho druhé strany.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The Hyena

Aston Ondřej Neff
29. 4. 2025

Řečnická otázka nevyžaduje odpovědi.

přečetl Panikář
29. 4. 2025

Proč nadstandardy ve zdravotnictví nebudou

Ondřej Neff
29. 4. 2025

Sobotní pohřeb papeže Františka byl významná společenská událost.

Jan Bartoň
29. 4. 2025

Žádný „normál“ či průměr nerozhoduje.

Tomáš Vodvářka
29. 4. 2025

Nám zůstanou oči pro pláč, pocit neurčitého hnusu...

Aston Ondřej Neff
26. 4. 2025

Reality show jsou oblíbený televizní formát.

Aston Ondřej Neff
28. 4. 2025

Opravdu se nechci zúčastnit debaty o potratech.

Jan Bartoň
28. 4. 2025

Podle Trumpa je dohoda s Ruskem připravena.

Chechtavej tygr
26. 4. 2025

Přijde sedm trpaslíků na audienci k papežovi.

Aston Ondřej Neff
29. 4. 2025

Řečnická otázka nevyžaduje odpovědi.

tty Tereza Tykalová, ČTK
29. 4. 2025

Městský soud v Praze v projednává odvolání psychiatra Jana Cimického, který je obžalovaný ze čtyř...

Lidovky.cz, ČTK
29. 4. 2025

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný se musí omluvit předsedovi hnutí SPD Tomiu Okamurovi a...

Ondřej Horák
29. 4. 2025

Čím více povídek irské autorky Claire Keeganové přečteme, tím méně je nám divné, proč se její...

Lidovky.cz, ČTK
29. 4. 2025

Strana Alternativa pro Německo (AfD) představuje podle poloviny Němců stejné nebezpečí pro...

Petr Kolman
29. 4. 2025

18. dubna — Velký pátek. Pro většinu lidí to znamená den volna, prodloužený víkend, možnost odjet...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz