28.1.2021 | Svátek má Otýlie


BEST OF HYENA: Složitá léčba

12.7.2019

Je třeba prohlédnout pejsky, zda nechytili klíště. Povolám je do obýváku a oznámím, že nastane vyšetření. Gari usedne na psí křesílko a nastavuje tlapku k prohlídce. Nora si lehne pod stůl a dělá neviditelného psa.

Prohlížím Garinku, přední tlapky i ty zadní, zkoumám paždíčka a bříško, nikde žádné klíště. Garině se prohlížení líbí, hladí mě tlapkou a tře si tvář o moji tvář.

To se nelíbí Noře. Vrčí, vyleze zpod stolu a hlásí se: já jsem tu taky!
Takže šup na křesílko, ukaž tlapky a podpaždí a bříško…

Žádné klíště jsem neobjevil ani tentokrát. Bayerovy protiklíšťové obojky, Ljubou všité do textilních obojků, začaly fungovat.

Hledejte pachatele

Ljuba v zimě přinesla domů chlupaté pantofle a hed mě napadlo, komu padnou za oběť. Ljuba byla v tomto směru optimista. Vždyť už to jsou dospělé dámy, Noře je osm, Garině pět. Tvrdí se, že se psem není k vydržení do čtyř. Žrát boty přestává v šesti měsících. Nora tuhle botožrací lhůtu překonala šestnáctkrát a Gari desetkrát.

No a teď to máme, jedna chlupatá pantofle je odchlupená. Co s tím?
Nezbývá než meditovat. Je to úspěch, že bota vydržela ochlupena půl roku? Mohl by ji nejmenovaný a nevypátraný jedinec oholit hned po Novém roce. Je to úspěch a známka zralosti, že nejmenovaný jedinec ožral jen jednu botu a druhou nechal v původním stavu?

Poučení: pantofle nebuďtež chlupatými. Do léčebny alkoholiků se s flaškou rumu nechodí.

190709gari

Je sucho

To je teda objev, že je sucho! Ale ono je opravdu sucho. Uvědomil jsem si to i jaksi vizuálně, opticky: Gari s Norou mají utkvělou představu, že jednoho dne vyhrabou, dopadnou a pravděpodobně dle jejich představy i zakousnou myšího krále. Myslím, že ani jedna, ani druhá nikdy neviděla živou myš, nicméně jedna i druhá se domnívá, že dopadení myši je něco mimořádně závažného a zábavného. Pročež kopou na Woodstockové louce pokaždé, kdy tam přijdeme, a to je v poslední době třikrát denně, ráno, po poledni a večer.

Kde jsou ty časy, kdy se navracely domů s černými bříšky! Teď jsou zaprášené a vítr od nich odnáší oblak prachu.
A myši? Ty mají ve svých norách chládek a na sucho si nejspíš nestěžují.

190711gari

Furt fouká zprava

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.