8.12.2023 | Svátek má Květoslava


ŠAMANOVO DOUPĚ: Oranžoví SA-mani

28.5.2009

V úterý večer (poněkud nedůsledný, slabý - či snad veřejnoprávně oslabený) Jakub Železný hovořil v Komentářích/událostech na ČT1 s hostem. Tím byl Jiří Paroubek, který si vyráběl promo na středeční setkání s Pražany. Při této příležitosti si stěžoval na ODS, že tato strana se nemůže srovnat se svou podzimní porážkou a organizuje prostřednictvím Modrého týmu a pana Pěničky házení vajíček na mítincích ČSSD. "Je to přímý Výzva Modrého týmudůkaz," vykládá pan předseda, "pan Pěnička jako člen ODS tam byl."

Ve středu jsem se byl podívat u Anděla a musím říci, že přímo obviněný Modrý tým naopak nabádá "Neházejte vajíčka" a vybízí "Volte s námi ODS" (viz foto).

Ne, že by se vajíčka neházela. Protože si na ně pan předseda večer předtím udělal reklamu, tak jich byly záplavy, jako by z davu tryskaly gejzíry. Policie a strážníci nestíhali, i když zadrželi asi 16 lidí. Ti neměli házet! Měli raději spontánně zvonit klíči, jak jste se ze zpráv ČT1 avšak nedozvěděli.

Zpátky k těm úterním Událostem. Pan Paroubek se vyjádřil i k tomu, že požádal premiéra a ministra vnitra o zásah ve prospěch ochrany mítinků ČSSD s občany. Občani totiž chodí a házejí vajíčka. (Což já neschvaluji.) Občani taky chodí a vyjádřují i rozporné názory. Avšak i tyto "korektní odpůrce", se kterými by si pan Paroubek klidně zadiskutoval, odtahuje z mítinků ochranka sociální demokracie.

"Vámi najatí ochránci je vyváděli," pravil Železný.

Paroubek se ohradil. "Proč by ho chtěl někdo vyvádět?" A vysvětlil:

"Samozřejmě, že naši návštěvníci mítinku z toho byli disgustováni" a "někteří naši příznivci je vyvedli - to se stává". V Litoměřicích "tam po mně hodil nějaký člověk dvě vajíčka, třetí vajíčko se rozpláclo metr od jednoho občana,".... "a byli tam členové a příznivci sociální demokracie, je pravda, že jsou trošku disponovanější, protože jsou to sportovci, kteří dělají - jak jsem později zjistil - judo a toho člověka předali policii"... "- to je věc těch lidí, jak reagují..."

Není to ochranka, jsou to lidé, kteří mají natolik rádi pana Paroubka, že s ním jezdí na všechny jeho mítinky, nosí černé brýle a chovají se jako dávné bojůvky SA.

"Nikdo takový tam nebyl. My chceme, aby se lidi chovali na našich mítincích slušně...," pokračuje prolhaný pan předseda - protože ti lidé tam nepochybně byli. A ve středu se dokonce porvali i s policisty. Neměli na sobě sice oranžová trika, zato nosili černé brýle. Byly u toho různé televize, nevím, jestli incident pak některá zveřejnila.

Tímto žádám předsedu vlády a ministra vnitra, aby zakročili proti bojůvkám ČSSD. Je nepřípustné, aby se na veřejných prostranstvích, kde se veřejně shromažďují svobodní občané, pohybovali tito "trošku disponovanější sportovci", kteří dle Paroubkových vlastních slov "dělají judo", a útočili na lidi, kteří "korektně" vyjadřují nesouhlas se socialistickou politikou!

ČSSD si nyní organizuje své zásahové jednotky po vzoru dávných německých SA před volbami - co bude dělat, až se po volbách spolu s komunisty chopí moci? Ptám se, jestli tito SA-mani, kteří napadli policisty, budou stíháni za útok na veřejného činitele, nebo jestli se už dnes policie bojí budoucích fýrerů...

Psáno v Praze dne 27. května 2009

*************************************************

Poznámka redakce: snímky z mítinků ve fotogalerii, klipy na psím YouTube