13.8.2020 | Svátek má Alena


MOBY DICK: Komunisticky internacionálně, zemanovsky kompatibilně

10.8.2013

Absolutně nepřiměřený zásah, rovnoprávný dialog a vzájemný respekt, zločinné spolčení hejtmanů a volby praecox.
************************************
Sobota 3. srpna

Po mnoha sezónách si Česko konečně užívá klasického léta: Tropická vedra střídají bouřky z veder a bouřky při přechodech studených front, za nimiž se opět vrací vedra díky azorským výším. Všichni se diví, co je to za extrém.

Ministr dopravy Zdeněk Žák, který se už sekerou rozmáchl v Českých drahách, hodlá rubat i v Řízení letového provozu. Podle něj je to s českým vzdušným prostorem "malá tragédie" a má pochybnosti o účelnosti vysokých výdajů, což by mohlo být plýtvání "penězi daňových poplatníků".


První zásah zásahové jednotky policie proti zemanovcům: Profláklá Česko-německá horská nemocnice ve Vrchlabí, jejímž ředitelem je senátor SPOZ Vladimír Dryml (zvolený za ČSSD) byla navštívena policejními zakuklenci, kteří si odnesli zdravotní dokumentaci pacienta, který v péči nemocnice podezřele skonal.
Zemanovec Dryml považuje zásah za "absolutně nepřiměřený" a požaduje po GIPS, aby se na to podívala.
Žena Moby Dicka: "Uvidíme, co na to zemanovec Pecina."

Výkopové práce na zahradě rodinného domku v Hostavicích (Praha) odkryly archeologický nález: 52 ručních granátů z doby před 2. světovou válkou.
Žena Moby Dicka: "Asi nějaký voják odmítl v září 1938 demobilizovat."
Moby Dick: "V srpnu 2013 se mohly hodit…"
Žena Moby Dicka: "Na koho?
Mrtvá Kočka: "Preferuji vidle."

Jak jsme již psali, řeší vyspělý svět krizi masivním tištěním peněz. Americké rotačky vychrlí $85 mld./měsíc, teď se k nim přidaly japonské, které běží v závěsu: $75. mld./měsíc. A co že se za ně pořizuje? Výstavba sociálních bytů, nemocnic, vědeckých středisek nebo dopravní infrastruktury? Investuje se do vzdělání, výzkumu smrtelných chorob nebo do rozvoje IT sítí? Zachraňují se za ně žraloci, chobotnice, velryby, lidoopi nebo bezdomovci? Za to, co US+Japan tiskárny vyrobí za měsíc, by se dalo letět na Mars. Tak co z toho je priorita?
Nákup státních dluhopisů!!!
Krom toho se tisknou i eura a ruble.

Mrtvá Kočka: "Ale Rusáci tisknou peníze smyslupně."
Žena Moby Dicka: "Tisk peněz na vyzbrojování je smysluplný???"
Mrtvá Kočka: "Pro Rusáky ano."

"Pro Rusko je toto jmenování vůbec skutečným nálezem! Létal jsem přece s ním, a vím, jaký má vztah k Rusům a k naší zemi." (Alexej Gubarev, letec exkosmonaut, velitel Sojuzu-28 z r. 1978, k očekávanému jmenování svého expalubního inženýra Volodi Remka českým velvyslancem v Moskvě pro Hlas Ruska.)
Žena Moby Dicka: "A jaký má Voloďa vztah k Čechům a naší zemi???"
Mrtvá Kočka: "Komunisticky internacionální, zemanovsky kompatibilní."

Do tuniských ulic vyšly desetitisíce lidí, aby podpořili demokraticky zvolenou islamistickou stranu Ennahda (Obnova). Islámští obnovitelé mají demokratickou většinu, je proto zcela legální, když rozdmýchávají nenávist vůči liberální opozici, což vede až k politickým vraždám.
Mrtvá Kočka: "Extenzivní výklad tuniské ústavy."

Zimbabwská volební komis vyhlásila konečné výsledky voleb. Ani 54 %, jak hlásaly předvolební průzkumy, ani 70-75 %, jak vypadaly těsně povolební předběžné výsledky, ale solidních 61 %. A pro koho? No pro doživotního prezidenta Roberta Mugabeho, přece!
USA+EU+OSN vyjádřily "znepokojení" nad "nesrovnalostmi" ve volbách.
"Nesrovnalosti" = volí i mrtví, a to i několikrát, zatímco nejméně milion živých lidí nebylo zařazeno do volebních seznamů.
Mrtvá Kočka: "A víte, jak by volili ti živí, kdyby byli mrtví?"
Žena Moby Dicka: "Víme."
Na mnoha místech dobrovolní poradci radili ve volebních místnostech negramotným voličům, jak správně volit, a často za ně hodili i volební lístky do urny. Mugabologové očekávají, že se do země opět navrátí prezidentský systém, a prezident si bude vládnout nekontrolovaně jak se mu zachce.
Morgan Tsvangirai, premiér z opozičního kmene, výsledky voleb kvůli podvodům neuznává: "Nebudeme se podílet na vládních institucích. Tsvangirai vyzval Zimbabwany, aby s vládou vzešlou z voleb "odmítli spolupracovat".Žena Moby Dicka: "A jak mohu »odmítnout spolupracovat« s vládou nevzešlou z voleb?"
Mrtvá Kočka: "Vidlema."

Předvolební slogan Roberta Mugabeho: "Moci mě zbaví jedině Bůh."
Mrtvá Kočka: "Tak snad by se u Něj mohl František přimluvit, ne?"
Žena Moby Dicka: "I za Mlhoše."

Nový íránský prezident Hasan Rouhání byl "uveden do úřadu" duchovním vůdcem země ajatolláhem Alí Chameneí. Alí předal Hasanovi dekret, kterým ho vybavil "plnou mocí", tedy světskou mocí Íránu.

William J. Burns (náměstek US ministra zahraničí) se v Káhiře sešel s mohamedánskými bratřími, kteří mu sdělili, že "jsou ochotni zahájit dialog o překonání krizové situace", nikoli však s vojenskou juntou, avšak se "zástupci egyptských politických sil".
Mrtvá Kočka: "Které do funkcí dosadili vojáci."
Mmch: Hlas Ruska užívá v české transkripci pro amerického diplomata tvar jména "Burnus". Tedy krom editora snímků.

V minulých dnech zaplavili Egypt zástupci EU, AU a SRN. Snaží se vymyslet, jak to udělat, aby vojenská despocie vypadala jako demokracie, a přitom aby většina národa nepodporovala teokratický islamismus.
Mrtvá Kočka: "Tak buďto budete mít vojenskou despocii, anebo despotickou teokracii. Vyberte si."
Žena Moby Dicka: "Demokracii mít nebudete."

Neděle 4. srpna 2013

Vláda Miloše Zemana se dle průzkumu společnosti pro tvorbu veřejného mínění STEM pro ČT "těší" pětašedesátiprocentní podpoře obyvatelstva.
Mrtvá Kočka: "Skoro stejně jako vláda Roberta Mugabeho. Ono na těch alfa samcích něco bude!"

Vláda Miloše Zemana by dle průzkumu společnosti pro tvorbu veřejného mínění STEM/MARK neměla činit změny ve vedení firem, které ovládá stát, dokud nezíská důvěru. Myslí si to 60 % dotázaných.
Vláda Miloše Zemana je dle průzkumu společnosti pro tvorbu veřejného mínění STEM/MARK vnímána jako "vláda odborníků" pouze u 15 % respondentů.

Presumtivní vláda Mirky Němcové (ODS) má 101 až 105 hlasů ve Sněmovně (dle vyjádření extrojkoalice).
Provizorní náčelník přechodné vlády zemanovců Jiří Rusnok má 97 hlasů ve Sněmovně (dle Jiřího Rusnoka).

Jednu miliardu, možná dvě miliardy, získá program "Zelená úsporám", a to přímo ze zeleného fondu, kterým disponují Lesy ČR, státní podnik. Podle Mlhošova kámoše Jiřího Rusnoka drží Lesy úplně zbytečně 15 miliard kaček, které by jeho nepolitická vláda balvanů mohla smysluplně utratit.

"Každý se rozhodne sám za sebe." (Jan Burian, po odvolání odvolání opět ředitel ND.) Pan ředitel nehodlá přemlouvat 20 herců, ani umělecké ředitele baletu a opery, aby stáhli své výpovědi. Nicméně bez nich nehodlá ředitelovat. Umělci i manažeři ND si dali týden na rozmyšlenou.
Žena Moby Dicka: "Až podle toho, jak to dopadne s vládou, kde je ministrem kultury balvan."
Burian ještě drze požaduje, aby se divadelní odbory bavily nejdříve vždy s vedením divadla, nikoli s ministrem! A i jinak se chová dost zpupně.
"Vyhověl jsem přání kulturní veřejnosti." (Balvan, nedůvěryhodný zemanovec v čele kultury.)
Mrtvá Kočka: "Tak ono to bylo spíše spontánní naštvání kulturní veřejnosti než její přání."
Žena Moby Dicka: "Tak on to byl spíš rozkaz premiéra než číkoli přání."
Moby Dick: Kterému to rozkázal kdo? Hrdlička? Šlouf?"

20 konzulátů USA v muslimském světě bylo uzavřeno kvůli zachycení hrozby atentátem, a zůstane zavřeno nejméně do 10. srpna. 7. srpna to bude právě 15 let, kdy Al-Kejda zaútočila na americké zastupitelské úřady v Keni a Tanzanii, čímž začala válku proti USA. Jen v keňské Nairobi bylo tehdy zavražděno 212 lidí a 4.000 dalších bylo zraněny.

Hasan Rouhání složil na slavnostním ceremoniálu před parlamentem inaugurační přísahu, a stal se tak demokratickým prezidentem demokratické země.
Žena Moby Dicka: "No moment, co to předváděl včera u Vůdceho?"
Mrtvá Kočka: "Převzetí světské moci. Dnes je to jen demokratická fasáda teokratického státu."
Divadýlko pro (západní) svět. Však se této ceremonie vůbec poprvé zúčastnili i zahraniční hosté. Nový pokrokový pan prezident (podvodný exvyjednavač o jaderném programu země) jejich prostřednictvím vzkázal, že jediným řešením sporů okolo jaderného programu je "rovnoprávný dialog a vzájemný respekt", nikoli nějaké sankce.

Žena Moby Dicka: "Što éto takóje »rovnoprávný dialog a vzájemný respekt«?"
Mrtvá Kočka: "Vy máte jaderné bomby, my máme jaderné bomby."

Demoška za omilostnění pravomocně odsouzeného expremiéra proběhla v Římě. Vystoupil na ní i pravomocně odsouzený daňový podvodník Silvio Berlusconi, který označil svůj trest (nakonec rok domácího vězení) za "nespravedlivý".
Mrtvá Kočka: "Spravedlivé by bylo vrátit zašantročené miliony."
Silvio Berlusconi: "Jsem nevinný. Soudci mě odsoudili ke čtyřem letům vězení za daňové úniky ve výši sedmi milionů eur v letech, kdy moje televizní společnost Mediaset zaplatila italskému státu na daních přes 500 milionů eur."
Podle jiných zdrojů ony "daňové úniky" činily stovky milionů €.
Podle fanoušků Silvia Berlusconiho, které na před palác Grazioli svezly autobusy z celé země, by ho měl pan prezident Giorgio Napolitano omilostnit. Jinak se zbortí italská vláda, eurozóna, křehký růst světové ekonomiky a rozpadne se sluneční soustava.

Čínská ústřední vláda plánuje letos investovat 39,430 miliard čínských jüanů na podporu boje proti chudobě, což je meziroční zvýšení kolem 19 %. Tím se podpoří zlepšení kvality života chudých lidí na venkově.
Žena Moby Dicka: "Nikdo se tak nestará o své chudé, jako čínští komunisté!"
Mrtvá Kočka: "No severokorejští určitě ne!"
Moby Dick se diví: V komunismu jsou chudí?
Čínský rozhlas se chlubí, že na rozvoj kvality chudoby letos vláda utratila už více než 37 miliard č.j., což je 94,8 % letošního rozpočtu pro chudáky.
Žena Moby Dicka: "A jak se bude chudákům přilepšovat do konce roku?"
Mrtvá Kočka: "Po vzoru soudruhů z KLDR."

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.