27.2.2021 | Svátek má Alexandr


Žena na dálkové ovládání

5.7.2010

Paní Petra nám prozradila, proč vlastně její manžel nezkusil sestavit koalici a následně vládu. Vlastně to nebylo kvůli tomu, že s ním nikdo nechěl nic mít, ale on nechtěl mít nic s těmi ostatními.

Konkrétně se tam ta paní vyjádřila tak, že nechtěl jednat v Věcmi veřejnými, protože to není politická strana, je to podnikatelský projekt a vlastně by ji tím legalizoval na politické scéně a.t.d. a.t.p. Kecy, kecy, kecy. Pár vět, za které by se mu lidé v novinách vysmáli a které se patrně bojí říci sám. Protože je to čistě alibi jeho samého k němu samému a jeho ego to v skrytu duše ví.

Nakolik jsou VV podnikatelský subjekt a nakolik ne, je otázka, kterou můžou zodpovědět lidé ve vedení a v jeho okolí. Nikdo víc. Ale buďme spravedliví - docela by mne zajímalo, čí je podnikatelský podnik ČSSD sama, anebo ODS. I ony mají nebo měly své sponzory a skandály, své cesty k penězům... Že by byly pouze politickými stranami, si snad může myslet jen dítě. A to ještě které neumí číst.

Ale nakolik je VV politickou stranou, je jiná otázka - před hodně lety jsem se spřátelil s rodinou jistého vrcholového pražského politika a ten si stěžoval, že na jeho úřadě dělají VV děsné problémy. Jsou totiž - ať už dobrou nebo špatnou - politickou stranou mnoho let. Jen se nám v posledních volbách poněkud rychleji rozrostly z Prahy ven do okolí. A Petra Paroubková jako manželka člověka ze středu politiky tohle jistě ví moc dobře.

VV jsem nevolil, nepovažuju je ze svého laického názoru a pohledu z dálky za dobrou volbu. Ale vím jedno - politická strana to je, a dlouho. A JIří Paroubek s ní jednat nechtěl? NE, ona ani nikdo jiný nechtěl jednat s NÍM.

Ale musela to říct ta paní ze Stepfordu.Středisko výchovné péče
Speciální pedagog - psycholog

Středisko výchovné péče
Středočeský kraj
nabízený plat: 37 000 - 50 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.