27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Zaorálkova nezodpovědná exhibice

26.10.2007

Princip otevřeného nebe, tedy nebe otevřeného letecké inspekci - včetně ruské inspekce - významně přispívá ke klidu na kontinentě. Pokud by Rusy uklidnila přítomnost inspektorů na stanici, i to by bylo znamení navázání důvěry. Tedy zlomení nedůvěry, kterou můžeme pokládat za nerozumnou čili iracionální, avšak značná míra iracionality čili nerozumu je součástí ruské povahy - byly o tom napsány sáhodlouhé historické a politologické studie.

Zaorálkův povyk na téma "žádný ruský voják na českou půdu" je tedy projev populismu toho nejodpornějšího druhu, protože si zahrává s bezpečnostními zájmy naší země. Ruští vojenští pozorovatelé jsou samozřejmě přítomni vojenským cvičením NATO na naší půdě, i kvůli nim bude pan Zaorálek povykovat?

Topolánek se dostal do těžké pozice. Bohužel, Zaorálek věrolomně zavrtal do nervu obnaženého, takže Topolánek musel pokračovat v jeho notě slovy "Tady prostě ruští vojáci nebudou, nebudou, nebudou." To je samozřejmě vědomý nesmysl, vysypaný z rukávu jen proto, aby se vlny uklidnily. Ruští vojáci tu budou a budou a budou, pokud to bude třeba a pokud to pomůže upevnění bezpečnosti kontinentu. Vítáni nebyli jako okupanti. Pokud přijdou jako pozorovatelé, proboha, proč ne, pane Zaorálku?
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.