22.10.2020 | Svátek má Sabina


Začaly elektronické neschopenky

3.1.2020

Systém se spustil, první elektronické neschopenky vydány. Reakce je – jako zatím vždycky ke všemu byla – negativní. Systém vyžaduje náklady pět až osmi tisíc ročně a pojišťovny je lékařům nehradí, což je nepochybně důvod k nespokojenosti, pokud tomu tak skutečně je. 

Bez ohledu na vládní ujišťování i na protestní hlasy, jisté je, že toto je určující trend. Papírové výkaznictví je na ústupu. Dopoledne jsem byl v obchodním domě. Po vjezdu do garáže jsem obdržel papírek, při odjezdu si kamerka přečetla moje číslo a systém otevřel závoru. Papírek byl k nepotřebě. Zbytečný papírek o váze … gramu? Dvou gramů? Násobeno počtem automobilů… metráky, nebo tuny? Pak jsem tankoval. Platil jsem kartou. Účet je půlmetrový pruh papíru. V Česku jezdí šest milionů osobních automobilů. Tady bychom se určitě dopočítali tun váhy papírů. A není to mnoho, Antone Pavloviči?

Podtrženo, sečteno, papírová administrativa bude ustupovat. Zato poroste počet úředníků a náklady s administrativou spojené. To jsou dva nezadržitelné trendy naší doby.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.