19.2.2020 | Svátek má Patrik


Z nesmyslu kauza

31.10.2016

Hodinu od hodiny narůstá napětí vyvolané osobními vlastnostmi jednoho jediného člověka, prezidenta republiky Miloše Zemana. Ale je to možná dobře. Zatuchlou omáčkou se zamíchá, škraloup na povrchu praskne a snad i smradu ubude. Otázka je, co po zamíchání zůstane.

Hrad se svým lhaním je teď mimo hlavní herní plochu. Pod palbou se ocitla sociální demokracie, celkem logicky, protože ostudné vazalské poselství do Pekingu podepsal její předseda a premiér Bohuslav Sobotka a další dva ústavní činitelé. Sociální demokraté ale každým krokem zabředají do bažiny hanby. Milan Chovanec coby ministr vnitra obvinil ministra kultury Hermana, že nepochopil vážnost situace, jelikož kabinet se dohodl s Čínou, že veškerá setkání s dalajlámou budou neoficiální. S úžasem se tedy dozvídáme, že kabinet uzavřel dohodu, která diktuje způsoby chování činitelů suverénního státu – jen pro příslib, že podniky pod patronací pana Tvrdíka budou mít dostatek obchodů.

Jako ODS pohořela na svém Dalíkovi, hoří teď sociální demokracii koudel kvůli jakémusi Tvrdíkovi, katastrofálnímu exministru obrany a ještě horšímu exšéfovi ČSA, kterou z výšin doslova uzemnil. Pak se vynořil s příslibem jakýchsi úžasných hospodářských výhod. Oficiálně se tomu říká strategické partnerství, ve skutečnosti je to zaprodání.

Hluk utichne, vášně se ztlumí, už dnes je na Staroměstském náměstí klid. Chabé jsou pokusy označit vše za předvolební kampaň pana Horáčka a směšný je autor prezidentské amnestie Klaus tvrzením, že šlo o pokus o destabilizaci státu. Podstatné je, že se do pře zapojily relevantní politické síly. Lidovci jsou do věci vtaženi jaksi automaticky osobou ministra Hermana. Topka energicky žádá sněmovní projednání ostudného prohlášení čtyřky podlých. A velmi silně se ozývá STAN, tedy hráč zřejmě připravený sehrát samostatnou roli v první lize.

Je vskutku před volbami, hlavně před těmi parlamentními. Slogan o příslušnosti k Západu se stane předvolebním tématem. Jak to, že se dozvídáme o nějaké dohodě s Číňany omezující naši svéprávnost – jak to bezostyšně vyjevil ministr Chovanec? Pak si musí sociální demokracie dát do programu, že napříště bude láska ke komunistické Číně vymáhána sankcemi.

Ještě dodejme: významným investorem v ČR je Jižní Korea, loni dosáhly její investice u náš stovky miliard korun a dvanáct tisíc pracovních míst. Neslyšeli jsme, že by Korejci vyhnali pět tisíc lidí protestovat na Staroměstské náměstí.

Co je ale nejvíce na pováženou: takzvané vůdčí strany se nechávají vláčet obskurními figurami a jejich zájmy pod slibem podpory a finančních injekcí. V minulém období byl zosobněním toho procesu Dalík, dnes je to Jaroslav Tvrdík. Přejme si, aby nám vládli státníci a ne Dalíci a Tvrdíci. Zatím je to naopak.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.