18.2.2020 | Svátek má Gizela


Vyrovnávání s minulostí

27.3.2015

TOPka podpořila vládu ve věci amerického konvoje a vysmála se pokusům vinit ji z neústavnosti a z obejití parlamentu. Zdá se dokonce, že pokusy pana Vyvadila a dalších putinčíků probudily Krakena, protože kde kdo se chystá Američany vítat, kluby motorkářů v podstatě vytvoří ten živý štít, za který jsem se tu přimlouval, a na zastávkách konvoje se chystají vítačky a oslavy.

Ono to samozřejmě normální není a pravdu děl Karel Schwarzenberg, když poukázal na to, že všude jinde by šlo o banální přesun vojenské techniky a ani by se o tom nepsalo v novinách. Ale třebaže je to trochu exaltované – taky půjdu na Ruzyň s flaškou plzeňského, je to mnohem lepší, než kdyby vše zůstalo v iniciativě bolševiků.

Že se po převratu nepodařilo zakázat komunistickou stranu, její název a symboliku, to byla bezesporu chyba a vděčíme za ni kohortě polepšených stalinistů v závěsu Václava Havla. S tím už se nedá nic dělat, tohle už není součást agendy přes ojedinělé pošetilé pokusy o zákaz. Nicméně zarputilá odezva části veřejnosti dokazuje, že bolševický režim je do nás nasáklý hlouběji, než by kdo na první pohled mohl soudit.

To skutečné vyrovnání s minulostí nastane, až projede americký konvoj a nikdo si ho nevšimne.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.