26.5.2020 | Svátek má Filip


Třetí komora rozhodne o právním státu

24.4.2019

Až Ústavní soud rozhodne, zdali jsme banánová republika anebo právní stát, ve kterém platí uzavřené smlouvy. Poslanecká sněmovna se podvolila tlaku komunistů, kteří chtěli prezentovat svoji moc tím, že okradou církve i třicet let po pádu komunistické diktatury, a přehlasovala veto Senátu vůči komunistickému návrhu zdanit vrácené peníze. 

Argument Andreje Babiše, že objem navracených peněz je přepálený, nemá s věcí nic společného: šlo o řádně schválenou a uzavřenou smlouvu. Pokud má být Česká republika stát, ve kterém smlouvy platí jen podle toho, jaká je zrovna konstelace partají v parlamentě a jaké dopady má ten či onen neúspěch nebo úspěch toho či onoho subjektu, pak ano, tak jsme Banánie. 

A je šílené, že Babiš musí hrát tuhle hru jenom kvůli svému letitému švindlu s dotací a je teď vydán na milost a nemilost straně dvojnásob poražené: před třiceti lety, protože v Moskvě zkolaboval její tankový protektor, a teď, protože vymírají její voliči.

Slušnost teroristova
Irští teroristé se slušně omluvili za to, že zastřelili novinářku. Je jim to moc líto. Chtěli zastřelit policistu a trefili se špatně.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.