9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Sto dní bez hájení

24.11.2021

Nastupující vlády mívají sto dní hájení, přinejmenším ze strany seriózních médií. To proto, aby mohly předvést, co zamýšlí a jakými kroky chtějí zahájit realizaci toho zamýšleného. Tato vláda Petra Fialy je možná sto (možná víc) dní do ustavení, bude záležet na tom, zdali je odhodlaná vejít do Strakovky zpříma, anebo do ní zacouvat po kolenou, prdelí napřed do dveří, s úklonou směrem k Hradu (tedy Mynářovi a Nejedlému). 

Zatím pilně pracuje na svém znemožnění. Budoucí ministr zdravotnictví Válek nás svými projevy ujišťuje, že je z jiného těsta než portugalský ponorkový admirál Henrique Gouveia e Melo (viz), který vede zemi skrz covidovou bouři železnou rukou. Budoucí vláda už má i svůj první skandál, solární malér budoucího ministra Věslava Michalika (znám ho jako skvělého starostu Dolních Břežan), a stačila už získat kádrovácký nádech: Pětka nechce připustit ve sněmovně místopředsednické křeslo pro Okamurovo desetiprocentní SPD a hlavně kádruje, koho smí ANO nominovat na místopředsednické křeslo z pozice nejpočetnějšího poslaneckého klubu. Místo šestého místopředsedy zůstalo neobsazené, stoosmička bojkotovala nominovaného Radka Vondráčka.

Stoosmičce se Vondráček nelíbí, jelikož navštívil Zemana a v zasedacím sále hrál na kytaru. Možná vadilo i to, že v roli předsedy dolní komory byl schopný a kompetentní. Bude následovat volba třetí a ANO pravděpodobně opět navrhne Vondráčka, jelikož na to má právo.

Bude se v opačném gardu zrcadlit jiná situace: Petr Fiala si pravděpodobně masíruje svaly na střet s Milošem Zemanem, aby mu vnutil pirátského ministra zahraničí Lipavského (Lipavský, ostatně jako celí Piráti, je neštěstí chystané vlády). Fiala má na Lipavského v Černínu stejnou úroveň nároku, jako ANO na Vondráčka v místopředsednickém křesle. Kádrováka a biřice hraje v jednom případě stoosmička honosící se šlechtickým titulem demokratická, kádrováka a biřice se chystá sehrát Zeman, jemuž demokratická Pětka vytýká absenci smyslu pro demokratickou kulturu.

Na celém případu je zarážející naprostá zbytečnost a samoúčelnost tohoto šprajcu, který nikomu nepřinese ani náznak jakékoli výhody. Snad kromě pocitu my jsme ti pašáci.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.