22.9.2021 | Svátek má Darina


Starostové sněmovali

1.9.2021

Měsíc a něco před volbami pořádali Starostové a nezávislí (STAN) svůj sněm. Takřka severokorejskou většinou obhájil předsednictví Vít Rakušan. Na post místopředsedy postoupil mimo jiné i Věslav Michalik, zmiňovaný jako stínový ministr financí. Dramat na sněmu nebylo, proč taky, když nejsou důvody. 

Pirstan sice ztratil prvenství, ale nikoho soudného nenapadne z toho vinit STAN. Zcela jednoduše se ukázalo, že Piráti u nás reprezentují devastační liberální levici západního švihu, která se postupně zmocňuje politiky Západu a nese vinu na úpadku, který probíhá a v příštích letech bude akcelerovat. U nás ve srovnání s Piráty jsou komunisté Vojtěcha Filipa konstruktivní konzervativní strana státotvorného typu, jakkoli podivně to zní. Pirstan v popularitě klesá (Pirátům by slušela ta tři procenta, jimiž se honosí Zelení) a v rámci koalice naopak STAN jde nahoru. Dá se čekat, že se těsně před volbami bude hodně mluvit o kroužkování. Bude to jako vodní polo, kde na hladině vidíme ušlechtilé zápolení, kdežto pod vodou jsou žďuchance a kopance. Na sněmu výrazně zaznělo to, co je známé až notoricky, že totiž ze současných dvou koalic demobloku si každá strana uchová poslanecký klub. To je důležitý faktor pro povolební vyjednávání.

Obnovený předseda Vít Rakušan si pochvaloval spolupráci s Piráty a jmenovitě s Ivanem Bartošem. Muselo mu při tom být divně. Pirát Hřib je absolutně nejhorší starosta (primátor), jakého kdy Praha měla, město je vybombardované imbecilními pirátskými nápady. Musí to být zvláštní pocit, když si Rakušan uvědomí, že těmto lidem otevírá příležitost takto zacházet s celým státem.

Čapí hnízdo zpátky na policii

Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch vrátil kauzu Čapí hnízdo k došetření policii. Důvodem jsou nové informace, které se objevily v posledních měsících. Jaký vliv bude mít tento krok pro předvolební situaci? Přesvědčené antibabišovce to jen utvrdí v tezi, že je Babiš gauner stíhaný policií. Přesvědčené babišovce to jen utvrdí v tezi, že Šaroch nemá v ruce materiál, který obstojí před soudem. Je to zvláštní případ, kdy jsou protichůdné názory, avšak v úhrnu pravdivé. Machinace s Čapím hnízdem a dotacemi byla gauneřina, ale tak mazaná, že od roku 2015 uniká soudnímu posouzení.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.