Pondělí 19. ledna 2026, svátek má Doubravka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Sláva, koza žije!

diskuse (1230)

Znáte to, jak se to dělá, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Jedna z oblíbených lahůdek pro zalíbení se obecenstvu je referendum. Pod heslem „Lidé mají právo rozhodovat“ se lísají voličům do přízně socialisté (s nosními dírkami na hladině), samozřejmě Piráti a taky ANO, které už slíbilo, komukoli cokoli se dá slíbit. 

Tato trojka se tedy usjednotila na návrhu zákona o obecném referendu. Je to pěkný návrh.

Aby se referendum rozjelo, muselo by se sejít 450 tisíc podpisů občanů 18 let (těžko představitelná suma) anebo by se musely dohodnout obě komory parlamentu. Pak by se referendum konalo, ale výsledek by platil, pokud by ho podpořila čtvrtina oprávněných voličů, což je cca dva miliony lidí. Když vezmeme v úvahu, že volební účasti u nás oscilují mezi dvaceti a šedesáti procenty, muselo by to být hodně ostré téma a souznít opravdu s rozhodujícím míněním obyvatelstva. Ale pozor, nesmělo by se to týkat daní a mezinárodních smluv, včetně EU a NATO.

Jenže on ten Okamura a komunisté a další obskurní subjekti horlivě podporují referendum, aby mohli realizovat svoje představy, které by nikdy přes parlamentní síto nepřesili. S tím EU je to klasické – horlení pro odchod z EU a pak se ukáže, že partaj, která to má v programu, se nedostane do parlamentu.

To pak musí přijít magor typu expremiéra Camerona, aby zašťoural ve vosím hnízdě a způsobil referendem celonárodní neštěstí s tím pěkným výsledkem, že naštvaný je pak absolutně každý.

Podle návrhu trojky alibistů byl tedy splněn primární úkol: my chceme referendum, podívejte! Ale jsou v návrhu pojistky, které zklamou právě ty, kteří chtějí referenda použít jako výtah do nebe.

Ještě štěstí, že máme senát… Ten návrh zamázne a (ne)bude pokoj. Oni přijdou znova. Vidina nástroje, který odstřihne většinu a umožní menšině vyvolat hysterii a v rozbouřené atmosféře prosadit nesmysl (jako se to stalo v Británii), je příliš silná.

Ivo Fencl
19. 1. 2026

Autor není zcestovalý, jak přiznává, i když třeba Itálii a Francii třikrát navštívil.

Aston Ondřej Neff
19. 1. 2026

Víkendový kongres ODS skončil podle očekávání.

Lubomír Stejskal
19. 1. 2026

V civilizovaném světě se tomu říká vydírání. Vlastně nejen. Také výpalné. T

Lubomír Čevela
19. 1. 2026

V rámci Green Dealu existují tři základní nástroje zpoplatnění emisí CO₂

Tomáš Guttmann
19. 1. 2026

Nikdo nechápe, proč se prezident tak obsesivně zabývá Turkem.

ČTK, Lidovky.cz
19. 1. 2026

Státní zástupkyně v pondělí propustila na kauci z vazby zápasníka Karla „Karlose“ Vémolu, který je...

Josef Kopecký
19. 1. 2026

Vláda odmítla návrh bývalého ministra životního prostředí Petra Hladíka z KDU-ČSL na zálohování PET...

ČTK, Lidovky.cz
19. 1. 2026

Kurdy vedená koalice Syrských demokratických sil (SDF) ztratila kontrolu nad syrskou věznicí...

Eva Hlinovská
19. 1. 2026

Je tomu už třicet let, co hodinář Roger Dubuis založil stejnojmennou značku. V roce 1995 mu bylo už...

19. 1. 2026

V pátek 6. února se má na cestu znovu vydat za pomoci nosiče SLS kosmická loď Orion. Chystá se na...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz