30.5.2020 | Svátek má Ferdinand


Sláva, koza žije!

23.3.2019

Znáte to, jak se to dělá, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Jedna z oblíbených lahůdek pro zalíbení se obecenstvu je referendum. Pod heslem „Lidé mají právo rozhodovat“ se lísají voličům do přízně socialisté (s nosními dírkami na hladině), samozřejmě Piráti a taky ANO, které už slíbilo, komukoli cokoli se dá slíbit. 

Tato trojka se tedy usjednotila na návrhu zákona o obecném referendu. Je to pěkný návrh.

Aby se referendum rozjelo, muselo by se sejít 450 tisíc podpisů občanů 18 let (těžko představitelná suma) anebo by se musely dohodnout obě komory parlamentu. Pak by se referendum konalo, ale výsledek by platil, pokud by ho podpořila čtvrtina oprávněných voličů, což je cca dva miliony lidí. Když vezmeme v úvahu, že volební účasti u nás oscilují mezi dvaceti a šedesáti procenty, muselo by to být hodně ostré téma a souznít opravdu s rozhodujícím míněním obyvatelstva. Ale pozor, nesmělo by se to týkat daní a mezinárodních smluv, včetně EU a NATO.

Jenže on ten Okamura a komunisté a další obskurní subjekti horlivě podporují referendum, aby mohli realizovat svoje představy, které by nikdy přes parlamentní síto nepřesili. S tím EU je to klasické – horlení pro odchod z EU a pak se ukáže, že partaj, která to má v programu, se nedostane do parlamentu.

To pak musí přijít magor typu expremiéra Camerona, aby zašťoural ve vosím hnízdě a způsobil referendem celonárodní neštěstí s tím pěkným výsledkem, že naštvaný je pak absolutně každý.

Podle návrhu trojky alibistů byl tedy splněn primární úkol: my chceme referendum, podívejte! Ale jsou v návrhu pojistky, které zklamou právě ty, kteří chtějí referenda použít jako výtah do nebe.

Ještě štěstí, že máme senát… Ten návrh zamázne a (ne)bude pokoj. Oni přijdou znova. Vidina nástroje, který odstřihne většinu a umožní menšině vyvolat hysterii a v rozbouřené atmosféře prosadit nesmysl (jako se to stalo v Británii), je příliš silná.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.