22.6.2021 | Svátek má Pavla


Rvačka o 110 miliard

14.1.2006

Hádka ministra s hejtmany krajů, to je samozřejmě výživné sousto pro nás, novinářské hyeny. Na schůzce u premiéra šlo o novou verzi zákona o neziskových nemocnicích. Ministr požádal hejtmany o věcné stanovisko a připomínky, mají mu je dát do deseti dnů. Je to bezpochyby rozumný návrh a veřejnost by měla být opravdu zvědava na to, s jakými připomínkami hejtmani přijdou. To, že se pohádali a že na sebe házejí slova jako "rozkrádání" a "znárodňování", to je jen divadlo. Ani o rozkrádání, ani o znárodňování nejde. To jsou jen mediální vlny, jež účastníci čeří v bezpečné jistotě, že takovéto silácké výroky nás, hyeny, zaujmou.

Pikantní na současné situaci je to, že proti ministrovi teď stojí hejtmani, představitelé krajů: hejtmani náležící převážně ODS, přičemž to byla právě ODS, která tak dlouho a úporně realizaci krajů podle nového systému bránila. Přitom ODS teď - fakticky - prostřednictvím svých hejtmanů v krajích výrazně prosazuje svůj vliv. Že to Topolánkovo vedení nedovede využít, to není vina hejtmanů, to je vina pragocentristické zabedněnosti Topolánkova vedení, které je teď za Paroubkovy bezohledné politiky vyvedené z míry. Míč mají na noze hejtmani, ale veřejnost by neměla zapomínat, že podstatou nejsou slova o znárodňování a rozkrádání. Podstatou je těch sto deset miliard, o něž je rvačka, a to co je mediálně slyšet, je jen zvukové clona.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.