22.10.2020 | Svátek má Sabina


Rvačka o 110 miliard

14.1.2006

Hádka ministra s hejtmany krajů, to je samozřejmě výživné sousto pro nás, novinářské hyeny. Na schůzce u premiéra šlo o novou verzi zákona o neziskových nemocnicích. Ministr požádal hejtmany o věcné stanovisko a připomínky, mají mu je dát do deseti dnů. Je to bezpochyby rozumný návrh a veřejnost by měla být opravdu zvědava na to, s jakými připomínkami hejtmani přijdou. To, že se pohádali a že na sebe házejí slova jako "rozkrádání" a "znárodňování", to je jen divadlo. Ani o rozkrádání, ani o znárodňování nejde. To jsou jen mediální vlny, jež účastníci čeří v bezpečné jistotě, že takovéto silácké výroky nás, hyeny, zaujmou.

Pikantní na současné situaci je to, že proti ministrovi teď stojí hejtmani, představitelé krajů: hejtmani náležící převážně ODS, přičemž to byla právě ODS, která tak dlouho a úporně realizaci krajů podle nového systému bránila. Přitom ODS teď - fakticky - prostřednictvím svých hejtmanů v krajích výrazně prosazuje svůj vliv. Že to Topolánkovo vedení nedovede využít, to není vina hejtmanů, to je vina pragocentristické zabedněnosti Topolánkova vedení, které je teď za Paroubkovy bezohledné politiky vyvedené z míry. Míč mají na noze hejtmani, ale veřejnost by neměla zapomínat, že podstatou nejsou slova o znárodňování a rozkrádání. Podstatou je těch sto deset miliard, o něž je rvačka, a to co je mediálně slyšet, je jen zvukové clona.Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy
Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy

Chvíle strávené nad knížkou jsou pro děti velmi důležité. Pořiďte dětem adventní kalendář plný kouzelných vánočních příběhů. Zkraťte si čekání na...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.