19.9.2019 | Svátek má Zita


Prostor pro chytráctví

31.7.2019

Čteme titulek: Vláda chce tajně vyslat komando pro rukojmí. V podtextu: Vláda chce zase něco udělat mimo vůli a dohled občanské společnosti. Podívejme se na věc z druhé strany. Dejme tomu, že nějací spasitelé světa ve jménu Alláha nebo trvale udržitelného rozvoje nebo práv patnáctého pohlaví zadrží rukojmí a pohrozí uříznutí hlavy, když… Vše si domyslete. Pak asi by bylo dobré, kdyby vláda na místo vyslala vycvičené specialisty, kteří by dotyčné spasitele nakopali do zadku a rukojmí osvobodili.

S překvapením zjistíte, že to možné není, jelikož je třeba předběžného souhlasu parlamentu.

Teď jde o to, aby vláda dostala pravomoc disponovat takovými specialisty, aby směli zasáhnout v rozumném časovém limitu dvou měsíců. Věc se zdá býti rozumnou, a lze tedy čekat rozčilený kvikot ze všech stran, zejména zleva. Chytráci všech barev duhy se šikují, aby změně ústavy zabránili. Ano, kvůli umožnění očividně rozumné věci je třeba změnit nejvyšší zákon země.

Jen bíázen si může myslet, že naše vláda, která není schopna vyměnit ministra kultury bez vládní krize, se vydá do válečného dobrodružství v Tramtárii. Navíc, válečná dobrodružství ve jménu lidských práv zatím vždy skončila fiaskem. Korea, to byla aspoň plichta, Vietnam už byl totální prohra a pak to šlo ráz na ráz, Irák skončil katastrofou, Libye rovněž, a zavařit si trvalý problém v Sýrii se přes všechnu upřímnou snahu nepodařilo, protože se režim ubránil. Snad tedy už mají všechny vlády ve svém manuálu pro začátečníky napsáno: Vojenské dobrodružství musí skončit v barbarských zemích fiaskem.

Ale policejní akce, ta by se povést mohla. Dohled parlamentu ji může jenom pokazit.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.