23.10.2020 | Svátek má Teodor, Theodor


Povzdech na konci prázdnin

31.8.2019

Já vím, nic se nestalo, všechno to byly jenom bouře ve sklenici vody. Celá ta tahanice kolem ministra kultury je za námi, už všechno víme, Hamáček se zachoval jako idiot, Babiš je bačkora a Zeman je v roli trucovitého děcka, které mlátí hračkami, protože ví, že se mu nemůže nic stát. 

Zahlédněme přes hranice. Stejně jako Zeman neporušil ústavu, ani Johnson nerozpustil parlament. Jenom to zvenčí tak vypadá, jedno jako druhé. Italská koalice se rozpadla, aby vznikla jiná, stejně málo životaschopná. V Německu byly volby a výsledek nedopadl jaksi proti předpisu.

To vše za situace, kdy se ekonomice daří a nejsou ani zdaleka takové důvody k neklidu, jaké bývaly ve skutečně kritických dobách v minulém století.

Docela rád bych vám tedy poradil: nedrážděte si nervy, jsou to jenom pitomosti. Politické zpravodajství z Česka jsou v posledních dnech opravdu jenom hlouposti. Takže to nečtěte. Vykašlete se na to. Jděte k vodě.

Jenže se blíží studená fronta.

Dá se v tomhle státě napsat něco povzbudivého?

Doufám, že to vezmete s úsměvem, tak, jak je to s úsměvem míněno. Míjí nás pohodové léto a těšte se na krásný podzim.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.