19.9.2020 | Svátek má Zita


Pohodové Velikonoce všem

19.4.2019

Počasí je slunečné, příroda se už probudila, lístečky se zelenají a včelky lítají - nemohu jinak než přát nám všem dobrou vůli a ulehčení od denních starostí. 

Moje žena Ljuba ozdobila kraslicemi malý javor, co máme u vchodu – prastarý to jarní zvyk, nepochybuji, že to dělali i Keltové, kteří pobývali v oblasti dnešní obce Zvole a tam dál, přes Ohrobec k Závisti, před dvěma tisíci lety.

Čeká se (možná) ode mě politika, od toho jsou úvodníky. Tak aspoň trochu. Europarlament schválil neschválil právní úpravu, která zakazuje nezakazuje dvojí kvalitu potravinářského zboží. Směrnice měla být tvrdší, rozumějte – dvojí kvalita měla být zakázaná. Proti se postavily západní státy, najmě Francie a Německo. Dá se to snadno pochopit. Ve francouzských a německých obchodech se prodávají ty kvalitní výrobky, kdežto šmejdy posílají k nám za stejné, mnohdy i větší peníze.

A co tady psal strýček Aston od samého začátku? Že bylo stupidní se v té věci lísat k Bruseli. Máme obchodní inspekci, ta měla podvodné výrobky zachytit, zabavit, spálit na hromadě a výrobce oznámit v novinách, aby lidi jeho podvodné šmízo nekupovali. Místo toho jsme se obrátili k Bruseli a jsme s naší stížností v ...eli.

Tak to je ta trocha politiky. Nenechte se otrávit ani německým pseudo luncheonmeatem, ani politikou. Užijte si Velikonoce a ať vám mazance chutnají.

Aston Ondřej Neff


5 osvědčených tipů pro hladší průběh porodu
5 osvědčených tipů pro hladší průběh porodu

Hladký a rychlý porod je snem každé nastávající maminky. Jak se na něj připravit, aby proběhl podle vašich představ? Vyzkoušejte rady našich...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.