22.6.2021 | Svátek má Pavla


Paroubek slaný a mastný

2.1.2006

Ovšem dupe tak, že si občas dupne sám sobě na nohu, jako když k výčtu úspěchů přimázne Koženého zatčení, jako by to byli Paroubkovi Bondové, kteří veletuneláře přivlekli rovnou na popraviště na Staroměstském náměstí. Dupnul na opatrnické ekonomy, čímž dal najevo, že v rozhazování se bude pokračovat. Za úspěch vydává i 90 miliard od Evropském unie, jako by to byla eurospkeptická opozice, která dotace tvrdošíjně odmítala. Bylo by ale nefér vybírat z projevu několik špeků, nepostrádajících nádech komiky. Byl to projev otevřeně volební, projev založený na propagaci úspěchu, k němuž se sociální demokraté přihlásí, kdekoli to možné bude, a také občas tam, kde to možné nebude, leda se značnou dávkou opovážlivosti.

Paroubek neví, co je „blbá nálada“, nadšeně hlásá optimismus a už dopředu označuje rok 2006 za slavný. Slavný rozhodně bude, pokud Paroubek splní svůj slib „razantního výpadu do řad korupčníků“ a „očištění země od kriminálních živlů a jejich podhoubí“. Z tónu projevu se dá odhadnout, v jakém duchu půjde sociální demokracie do voleb: strana sebevědomá, v budoucnost důvěřující, s praporem úspěchu nad hlavou.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.